Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Gwint od CD Projekt Red z oficjalną zapowiedzią!

CD Projekt Red, twórcy serii gier o Wiedźminie, mają zaszczyt zaprezentować nową grę osadzoną w uniwersum Geralta z Rivii – nadchodzi „GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana”. Szczegółowe informacje poniżej!

 

„Gwint” to dynamiczne, pełne intryg karciane starcia potężnych armii znanych ze świata Wiedźmina. W grze o zwycięstwie decyduje nie tylko szczęście, ale przede wszystkim umiejętności gracza: intuicja, improwizacja i taktyczne konstruowanie własnej talii. W czasie trzech rund, dowodzący stającymi naprzeciw siebie armiami mają do dyspozycji potężnych bohaterów, mistyczne zaklęcia i umiejętności, które mogą przechylić szalę zwycięstwa.

Setki maili, telefonów, postów na forach i ponad 40 różnych wersji gry stworzonych przez społeczność – nie było innego wyjścia, „Gwint” musiał powstać. – mówi Marcin Iwiński, współzałożyciel CD PROJEKT.

Po premierze „Dzikiego Gonu” rozpoczęliśmy pracę nad „Gwintem”; pracowaliśmy w tajemnicy, czytaliśmy fora i patrzyliśmy czego gracze oczekują. Efektem jest karcianka, którą właśnie zapowiedzieliśmy – „Gwint” zdecydowanie inny niż ten, który znacie z „Dzikiego Gonu”, przede wszystkim dostosowany do gry w sieci, ale też niesamowicie dopracowany graficznie – dodaje Iwiński.

We wrześniu odpalamy darmową betę. Jeśli graliście wcześniej w GWINTA to chyba nie muszę Was przekonywać. Jeśli nie graliście, nie ma lepszego momentu, aby zacząć – powiedzcie nam co się Wam podoba, a co nie; dajcie nam znać co zmienić i co ulepszyć. Robimy tę grę dla Was, więc twórzmy ją wspólnie! – zachęcają twórcy.

Do wersji beta możecie zapisać się pod adresem: www.playgwent.com/pl

„Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana” dostępna będzie w dniu premiery na konsolach Xbox One, PC i PlayStation 4. „Gwint” to gra free to play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Poniżej prezentujemy Wam oficjalny zwiastun gry:

Zostań mistrzem „Gwinta” i stań w szranki z graczami z całego świata!

Wybierz swój sztandar – możesz dowodzić jedną z pięciu frakcji: potężnym imperium Nilfgaardu, dumnymi mieszkańcami wysp Skellige, przerażającymi Potworami, przebiegłymi żołnierzami Królestw Północy lub atakującymi z ukrycia Scoia’tael.

Zbuduj swoją talię – kolekcjonuj nowe karty i skomponuj armię wszechstronnych wojowników i legendarnych bohaterów. Naginaj zasady gry stosując specjalne karty, które rozbroją przeciwnika, takie jak dezorientująca mgła, lub zniszcz najsilniejszych wojowników smoczym ogniem.

Twórz nowe karty – niszcz niechciane karty i twórz całkiem nowe jednostki, by stale rozbudowywać swoją talię.

1 deck builder

 

2 gameplay

Blefuj by zwyciężyć!

Zasady i wskazówki:

Jeśli twój przeciwnik jest silniejszy, spróbuj go przechytrzyć!

Osłabiaj przeciwnika – liczba kart w grze jest ograniczona, zmuś przeciwnika, aby pierwszy zużył swoją talię.

Przegraj jedną bitwę, aby wygrać całą wojnę – celowo przegraj jedną rundę, by zachować swoje najmocniejsze karty i zwyciężyć w całej grze.

Utrzymaj linię frontu i zwycięż – dostosuj swoją strategię do warunków pola bitwy i zagrywaj karty w trzech rzędach: walki w zwarciu, walki dystansowej i oblężenia.

4 bluff your way to victory

 

3 factions grab a chair you are one of us

 

6 Your hand

Poprowadź swoją armię do zwycięstwa!

Tryby gry:

Zagraj z przyjaciółmi lub weź udział w wielkich turniejach.

Kampania dla jednego gracza – poprowadź swoją armię w świat wielkich wydarzeń wprost z uniwersum Wiedźmina.

Przyjacielskie potyczki – przetestuj swoją talię, wypróbuj nowe strategie lub po prostu pochwal się swoją kolekcją rzadkich, animowanych kart.

Mecze rankingowe – staw czoła profesjonalnym graczom i awansuj do Ligi Zawodowców.

 

Gwent full logosubtitle RGB PL

 

3 factions grab a chair you are one of us

 

7 Tutorial how to win

Źródło: informacja prasowa