Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Hard City ufundowane!

 

Gra Hexy Studio autorstwa Adama Kwapińskiego („Lord of Hellas”, „Nemezis”) i Marka Raczyńskiego, za której oprawę graficzną odpowiadaŁukasz Witusiński („Łowców kryształów”); czyli „Hard City” ledwo wystartowała na platformie Kickstarter i dziś została już ufundowana, dzięki czemu wszyscy wspierający nie muszą się obawiać.

Do końca akcji współfinansowania pozostało 14 dni i zapewne uda się zebrać o wiele więcej, dzięki czemu wszyscy, którzy dołożą swoją cegiełkę do projektu i zechcą pograć w grę pojedynkową otrzymają kilka niezwykłych dodatków. W tym momencie zawartość pudełka zależy od tego, ile osób wesprze tytuł, co pozytywnie wpłynie na odblokowane cele, tj. uszlachetnienia, ulepszenia, poszerzenia i wzbogacenia „Hard City”.

www.kickstarter.com/projects/hexy/hard-city

„Hard City” to gra przeznaczona od dwóch do pięciu graczy, którzy wcielą się w Doktora Zero – szalonego naukowca, odpowiedzialnego za stworzenie i nasłanie na miasto zgrai mutantów – albo policjantów, starających się powstrzymać niespodziewaną inwazję groźnych istot. Odwaga i pączki to nie jedyne, co jako gliny będziecie mieć do dyspozycji na planszy i w podstawowym arsenale czeka wiele różnorakich broni, za pomocą których rozgrywka stanie się jeszcze bardziej zażarta i efektowana.

5

Wszystko zostało utrzymane w estetyce neonowych lat 80. i tego, co serwowało amerykańskie kino akcji w tamtych czasach, włącznie z osobliwymi obrazami grozy, nurtem żywych trupów bądź znamienitą „Akademią Policyjną” – i każdy z tych elementów mniej lub bardziej będzie można odnaleźć w pudełku z grą. Jednak piękne wykonanie to nie tylko warstwa graficzna, bowiem jakość figurek i ich modelowe warianty również robią oszałamiające wrażenie – wystarczy spojrzeć choć raz, żeby wiedzieć, że nie trafiło się na krap.

 6

Trzeba pamiętać, że w połowie to gra kooperacyjna, acz z niemałą asymetrycznością. Jeden z graczy musi wcielić się w szalonego naukowca i za pomocą zupełnie innych możliwości siać strach na ulicach tytułowego miasta i w szeregach pączkożernychgliniarzy. Dlatego że jest sam, otrzymuje nie tylko unikatowe ruchy, ale także zestaw kart Chaosu, które z pewnością urozmaicą rozgrywkę. W grze istotną rolę odgrywają scenariusze, więc można się nastroić również na przygodę – szczególnie, że każda z misji nie będzie polegała wyłącznie na zmienionym układzie i wyeliminowaniu przeciwników, tylko na różnych zmiennych punktach do wykonania. Choć i sama rozwałka powinna przynieść wiele przyjemności.

7

 

9