Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Horizon Zero Dawn 2 z trybem kooperacji?

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że „Horizon: Zero Dawn 2” zaoferuje graczom ryb kooperacyjny i większy świat, a cały cykl będzie trylogią.

„Horizon: Zero Dawn” to w ostatnim czasie jeden z najlepszych tytułów na PlayStation 4 i spora część graczy wygląda z niecierpliwością kontynuacji. Jak na razie nie otrzymaliśmy oficjalnej prezentacji sequela, jednak pojawiły się nowe pogłoski dotyczące projektu.

Okazuje się, że w planach twórców znajdują się nie jeden, ale dwa sequele. Podobno zmierzenia deweloperów zaakceptowało już Sony. Rewelacje te podał serwis VGC, który utrzymuje, że studio Guerrilla Games od początku chciało stworzyć trylogię, ale zielone światło dostali dopiero po kasowym sukcesie pierwszej części.

Kontynuacja powstanie z przeznaczeniem na PlayStation 5, a gra jest zapowiadana na jeszcze większą od jedynki – mamy dostać „gigantyczny świat” ze swobodą eksploracji i kooperacją. Niestety, nie sprecyzowano czy chodzi o współpracę w ramach kampanii czy oddzielny tryb. Podobno jedną z opcji, jaką rozważają twórcy, jest wydanie samodzielnej produkcji kooperacyjnej. Wypracowane w niej przez postępy miałyby być przenoszone do pełnej wersji „Horizon: Zero Dawn 2”.

Oficjalnych wieści o grze wciąż brak. Sytuacja powinna się zmienić podczas prezentacji Siny związanej z PlayStation 5 – możliwe, że już w maju.