Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Iron Sky w Polsce!

Kino Świat zapowiedziało, że będzie dystrybuowało film “Iron Sky. Inwazja” (“Iron Sky: The Coming Race”) w polskich kinach.

Produkcja jest kontynuacją ciepło przyjętego “Iron Sky”, które zestawiało w sobie wiele przeciwstawnych, absurdalnych elementów, tworząc pulpę, a nawet kicz (no dobra, kamp) na najwyższym poziomie – i z pewnością trafiło do kategorii “tak złe, że aż dobre”. Nic dziwnego, skoro twórcom udało się połączyć w nim teorie spiskowe, okultyzm, czarny humor, niezobowiązującą akcję i mnóstwo flaków. A w drugiej części ma tego wszystkiego być jeszcze więcej…

Obraz został wyreżyserowany przez Timo Vuorensola, na bazie własnego pomysłu, napisanego wspólnie z Dalanem Mussonem.

Mija 20 lat od chwili, gdy inwazja kosmicznych nazistów doszczętnie zrujnowała Ziemię. Niedobitki ludzkości, które przetrwały nuklearną zagładę, opuściły planetę i znalazły schronienie w byłej bazie wroga na Księżycu. Wciąż jednak jest dla nich nadzieja. Okazuje się, że głęboko pod powierzchnią zniszczonej Ziemi znajduje się coś, co może uratować świat. Sprawę postanawia zbadać grupa śmiałków. Podczas wyprawy do wnętrza planety bohaterowie odkryją zdumiewającą prawdę, stojącą za powstaniem gatunku ludzkiego. Przyjdzie im też walczyć z sekretnym Towarzystwem Vril, pradawną rasą Reptilian i kontrolowaną przez nich armią dinozaurów.

Film ma w polskich kinach zagościć 3 maja.