Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Jak zbierać książki?

12 grudnia Portal Games – a właściwie imprint 2 Pionki – pokaże zainteresowanym w jaki sposób można gromadzić, układać i katalogować książki, i nie wyklucza się, że obudzą w was głębokie pragnienie bibliofilstwa. Jak tego dokonają? Za sprawą niewinnej, uroczo wyglądającej gry, „Ex Libris”, która pochłania bez reszty – obecnie dostępna w przedsprzedaży z niższą ceną i dodatkową zawartością. Tylko pamiętajcie, zbieranie książek to prawdziwa magia!

Marzysz o sprawowaniu funkcji Głównego Bibliotekarza w mieście nie z tego świata? To prestiżowe stanowisko może być twoje pod warunkiem, że pokonasz kontrkandydatów – swoich (teraz już byłych) kolegów, kolekcjonerów rzadkich i wartościowych ksiąg.

Ty i twoi pomocnicy macie zaledwie kilka dni na pozyskanie unikatowych egzemplarzy i stworzenie biblioteczki idealnej. Różnorodna katalogowo, bogata w ogromną liczbę wybitnych dzieł, starannie poustawianych alfabetycznie na stabilnych półkach, z pewnością znajdzie uznanie w oczach Urzędowego Inspektora. A jeżeli (zupełnie przypadkowo) w biblioteczkach twoich rywali znajdzie on jakieś księgi zakazane, to tym lepiej dla ciebie!

Na miano Głównego Bibliotekarza zasłuży ten, kto wykaże się umiejętnością drobiazgowego planowania, a także zdolnością stosowania przebiegłych taktyk i być może użyje odrobiny magii, by przechytrzyć swoich rywali.

Specjalny notes zostanie dołożony za darmo do każdego egzemplarza kupionego przedsprzedaży!

Zamawiając „Ex Libris” w przedsprzedaży w Portal Games otrzymasz specjalnie przygotowany na potrzeby gry notes, który ułatwi ci zarządzanie swoimi bibliotecznymi zbiorami! W notesie możesz prowadzić swój Spis Katalogowy, który pozwoli ci szybko rozeznać się, ile punktów zyskasz dzięki zebraniu różnych zestawów ksiąg.

Premiera gry zaplanowana została na 12 grudnia 2018, ale wysyłka zamówień przedsprzedażowych ma rozpocząć się już w okolicach 10 grudnia!

Tytuł: EX LIBRIS

Autor gry: Adam P. McIver

Autor ilustracji: Jacqui Davis

Wiek graczy: 10+

Czas gry: 45 min.

Liczba graczy: 1 – 4

Pobierz instrukcję: https://portalgames.blob.core.windows.net/ex-libris/Ex-Libris-Instrukcja.pdf

 

Premiera: 12 grudnia 2018

Link do sklepu: https://portalgames.pl/sklep/pl/ex-libris-513.p.html

Komponenty: plansza Miasta, formularz kontrolny zasobów bibliotecznych, marker ścieralny, 12 kafli Bibliotek, 18 kafli Lokacji, 12 unikatowych pionów Starszych Pomocników, 12 pionów Pomocników Bibliotecznych, znacznik pierwszego gracza, 152 karty Książek (łącznie 510 pozycji), 6 kart katalogowych, 4 przewodniki po Lokacjach oraz instrukcja.