Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Jeszcze jeden cyberpunk?!

Krakowskie studio All in! Games oraz One More Level zapowiedzieli grę „Ghostrunner”, której akcja będzie osadzona w cyberpunkowych realiach.

Gra docelowo ma trafić na PlayStation 4, Xbox One i PC, na razie nie zdradzono, czy będzie też dostępna na Google Stadia i Nintendo Switch. Co ciekawe, premiera tytułu została przewidziana na 6 sierpnia 2020 roku – tego samego roku, w którym pojawią się jeszcze co najmniej dwie polskie cyberpunkowe gry, tj. „Gamedec” i „Cyberpunk 2077”. Czyżby Polska miała stać się doliną cyberpunkową (przynajmniej w branży gier wideo)?

„Ghostrunner” to pierwszoosobowa gra akcji, skupiająca się na eliminowaniu przeciwników i zapewne elementach skradankowych – po opisie i zwiastunie widać, że „Mirror’s Edge” i „Dishonored” miały pewien, inspiracyjny udział w kształtowaniu się produkcji. Tłem wydarzeń będzie cyberpunkowe miasto, wyrosłe na zgliszczach starego świata. Gra ma stawiać na adrenalinową, dynamiczną walkę w świecie realnym i w cyberprzestrzeni – bohater podobno skoncentruje się na eksploracji ostatniego schronienia ludzkości, miasta-wieży. Niestety, miejsce to zostało opanowane przez chaos, biedę i przemoc.


Źródło: All in! Games/YouTube