Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Jeszcze trzy dni Getaway Driver

Jeszcze tylko trzy dni pozostały do zakończenia całkiem pomyślnie przebiegającej kampanii “Getaway Driver” Jeffa Becka, w której można wesprzeć wydanie gry planszowej i cieszyć się unikatowymi dodatkami.

Kampania jeszcze trwa!

Jak grać? Prosta sprawa, poniżej znajduje się streszczenie rozgrywki przygotowane przez polskich deweloperów, a naszą recenzję możecie przeczytać tutaj.

Pierwszy etap jest etapem powiększenia obszaru poszukiwań. W tym etapie grając Policją będziemy rozbudowywać miasto przez które będzie podróżował nasz przeciwnik. W tym celu będziemy losowali z woreczka kafelki miasta a następnie będziemy je układali na stole. Strategiczne rozmieszczenie kafelków jest bardzo ważnym elementem gry. Dzięki niemu będziemy zmuszali Kierowcę do zużywania kart jazdy wyczynowej, dzięki czemu zagonimy go w kozi róg.

Drugi Etap jest etapem w którym kierowca ucieka. W tym etapie Kierowca porusza swój pionek oraz mierzy się z warunkami zastanymi na drodze. Decyzja w którą stronę pojedziemy, jak szybko i co postanowimy zrobić na drodze często będzie decydowała o tym, czy uda nam się zgubić pościg czy nie.

Trzeci etap jest etapem w którym grający Policją porusza policyjne pojazdy celem złapania uciekającego Kierowcy. Ustawienie pojazdów policyjnych jak również pułapki które zastawiamy na kierowcę w tym etapie gry ma strategiczne znaczenie. Często od ich umieszczenia zależy w którą stronę pojedzie Kierowca.

Gra toczy się do momentu w którym nasz uciekający śmiałek ucieknie z miasta, co nastąpi w momencie wyłożenia przez Policję wszystkich kafelków miasta z woreczka lub do momentu w którym wskaźnik pościgu nie przesunie się na pierwsze miejsce z prawej strony. Wynikiem czego będzie oczywiście złapanie naszego Kierowcy przez Policję.