Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

King’s Bounty: Wojownicy Północy!

Cenega, wyłączny partner firmy 1C Company w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz Węgrzech z przyjemnością informuje, że do jej planu wydawniczego na 2012 rok została dodana gra King’s Bounty: Wojownicy Północy. Planowany termin wydania gry to wiosna 2012.

King’s Bounty to seria gier przygodowych łącząca strategię turową z elementami RPG i historią rozgrywającą się w bogatym świecie fantasy. Bohater, wraz ze swoją armią towarzyszy, podróżuje po rozległym kontynencie, odwiedzając dziesiątki przeróżnych lokacji. Komunikacja z bohaterami niezależnymi, zbieranie surowców oraz rekrutacja armii, którą Gracz będzie kontrolował, odbywają się w czasie rzeczywistym. Natomiast wszystkie potyczki z przeciwnikami rozgrywane są w klasycznym systemie turowym z silnym naciskiem na taktykę.

Nowy bohater, młody Olaf, decyduje się poświęcić swoje życie walce z nieumarłymi, nękającymi Północne Krainy Endorii. Olaf stawi czoła epickim bitwom, odznaczy się męstwem i doświadczy miłości. Z pomocą przeuroczych Walkirii, które będą towarzyszyć Olafowi w bitwach, wyzwoli on lodowe pustkowia Północy, krasnoludzkie podziemia oraz uwolni Darion, serce Endorii, ze szponów nekromancji.

Cechy gry:

·         Nowy wątek, opowiadający o walce Dobra ze Złem, o zdradzie i miłości.
·         Nowi kompanii – 5 Walkirii wspierających Olafa w walce.
·         Nowe lokacje.
·         Nowe jednostki.
·         Nowe umiejętności.
·         Nowe nagrody i osiągnięcia.
·         Nowa szkoła magii – Magia Runiczna