Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Kolejna edycja Pixel Heaven już pod koniec września!

Trzydniowy festiwal dla fanów i miłośników retro-gier oraz pop-kultury lat 90-tych będzie miał miejsce w Warszawie w dniach 25 – 27 września. Co czeka na Was podczas wydarzenia?

Na fanów takich kultowych produkcji jak Batman, Supermen, Archiwum X, He-Man, Sędzia Dredd, Star Trek, Star Wars i wiele innych, czekają panele dyskusyjne, pokazy, wykłady oraz aukcje.

Obecnie niezwykle często najpopularniejsze marki popkultury możemy zobaczyć w zupełnie nowych odsłonach. W ostatnich latach powstało wiele ekranizacji komiksów, zarówno w formie telewizyjnej, jak i kinowej. Powstają również filmy na podstawie gier, a bohaterowie filmowi trafiają do gier i komiksów.

Zjawisko to powoduje rozszerzanie się rynku kolekcjonerów skupionych na zdobywaniu oryginalnych rysunków tworzonych do komiksów. Biorąc pod uwagę rozwój tego rynku w skali światowej, możemy powiedzieć, że jest to bardzo poważny biznes, w którym pojawiają się coraz większe kwoty inwestowane w tego typu kolekcje. Podczas aukcji w klasycznych domach aukcyjnych (jak Christie’s, Sotheby’s czy Artcurial) prace artystów komiksowych biją kolejne rekordy. Przykładem może być chociażby zeszłoroczna rekordowa sprzedaż jednego z rysunków Herge do komiksowej serii „Tintin” za kwotę ponad 2,5 mln euro.

Także polski rynek kolekcjonerski przeżywa fazę wzmożonego rozwoju, a kolekcjonowanie dzieł sztuki związanych z komiksem staje się coraz bardziej dostępne. Wielbiciele kultowych bohaterów i postaci ze świata komiksów systematycznie i regularnie kupują związane z nimi prace, czy to za pośrednictwem specjalistycznych sklepów stacjonarnych i internetowych, czy też licytując interesujące ich dzieła na aukcjach.

Niepowtarzalna szansa zdobycia oryginalnych rysunków tworzonych do komiksów, związanych z najpopularniejszymi bohaterami kina lat 90-tych i ówczesnego rynku gier video, otworzy się przed fanami już pod koniec września. A wszystko to dzięki Galerii Artkomiks.pl, która przygotowała wyjątkową ofertę specjalnie z okazji Pixel Heaven. W ramach wystawy i aukcji wystawione zostaną prace związane z takim markami jak: Aliens, Batman, Demolition Man, He-Man, Men in Black, Predator, Sędzia Dredd, Star Trek, Star Wars, Terminator, The Crow, X-Files oraz BloodRayne, Borderlands, Diablo, Dragon Age, HALO, Sonic, Warhammer 40.000 oraz Warhammer Fantasy.

Goście odwiedzający wystawę będą mieli możliwość zapoznania się z oryginalnymi rysunkami autorów komiksowych, którzy na co dzień pracują dla największych amerykańskich wydawnictw, takich jak Marvel, DC czy Dark Horse. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających przez 3 dni i zakończy się aukcją, podczas której będzie można nabyć wszystkie prezentowane dzieła sztuki.

Ponad to, podczas wydarzenia na odwiedzających czeka ponad 100 stanowisk gotowych do grania non-stop. Przygotowano stanowiska z Atari, Commodore, ZX Spectrum, a także Amigą, automatami arcade, konsolami i wszelakimi innymi wynalazkami z minionej epoki.

Organizatorzy Pixel Heaven nie zapomnieli także innych atrakcjach. Czekają na Was turnieje, konkursy, flippery w trybie freeplay, gry planszowe, strefa komiksowa, Noc z Demosceną, „Giełda Bajtka”, a także „Retro Stories” z udziałem gości specjalnych oraz „Indie Basement” połączone z panelami, wystawą niezależnych twórców i ich gier oraz przyznaniem Nagród Pixel.Awards. Na imprezę możecie także zabrać wasze pociechy! Pixel Heaven będzie miało specjalną strefa dla najmłodszych uczestników, a wstęp dla dzieci do lat 12 jest bezpłatny. 

Wejściówki (karty wstępu) na Pixel Heaven możecie nabyć na miejscu, bądź na stronie organizatorów wydarzenia, a ich koszt zaczyna się od 24,99 zł. Szczegóły znajdziecie na:

http://www.pixelheavenfest.com/rejestracja/

Wystawa Retro+Games odbędzie się 25-27 września w Warszawskiej Szkole Filmowej, ul. Generała Zajączka 7. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdziecie tutaj:
http://www.pixelheavenfest.com/#pixelheaven

Źródło: informacje prasowe