Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Kolejne informacje o Final Fantasy XV

„Final Fantasy XV” ma naprawdę sporo do zaoferowania, jednakże reżyser gry Hajime Tabata przyznał w jednym z ostatnich wywiadów, że pod koniec staje się ona bardziej liniowa i gracze będą musieli się bardziej skupić na rozwijającej się historii.

 

Zamiast w połowie, to zaczyna się naprawdę już blisko samego zakończenia gry. – powiedział Tabata dla IGN. – Nie chciałem kończyć gry w typie otwartego środowiskowo świata. Na samym końcu, kiedy główny bohater i jego wróg stają naprzeciwko siebie, pojawia się natężenie tej historii. Chciałem się upewnić, że ostatnia część będzie nieco inna od tego otwartego świata i bardziej skondensowana, ze skupieniem się na doświadczeniu. – dodaje.

Pojawia się sekwencja z udziałem pociągu, a potem gra się diametralnie zmienia. Jednak gracze nadal będą mogli sobie nieco „pozwiedzać”:

Po rozpoczęciu sekwencji z pociągiem, cała struktura się drastycznie zmienia, koncentruje się to wybitnie na rozwoju historii. Fizycznie nie będziecie w stanie wędrować tam i z powrotem pomiędzy tymi dwoma obszarami. Znaczy się, poprzez menu będziecie mogli wrócić do tego otwartego świata, wciąż będziecie mogli przeżyć przygodę, która tam na Was czeka, co zapewnia jakieś ponad 200 godzin gry. – zapowiedział Tabata.

„Final Fantasy XV” będzie dostępne w wersji na Xbox One i PS4 już 29 listopada.