Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Kraina Lodu 2 w wersji Dobble

Wydawnictwo Rebel wydało nową edycję „Dobble”, wykorzystującą bohaterów i motywy z animowanego filmu „Kraina Lodu 2”.

Sięgając po znane z ekranu wątki i wpisując je w mechanice uwielbianej przez tysiące gry karcianej, Rebel oddaje w ręce graczy niepozorną puszkę pełną magii, która spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym. Od dwóch do pięciu graczy będzie zmagać się w dynamicznym wyścigu na skojarzenia. Zabawa jest niezwykle prosta – dobierz kartę, spójrz na drugą na środku stołu i jako pierwszy znajdź łączące je symbole. Każda karta łączy się z inną którymś symbolem. Kto pierwszy, ten lepszy!

Szukaj par wśród bohaterów Krainy Lodu! Zabierz Elsę, Annę, Kristoffa, Olafa i Svena gdzie tylko zechcesz i baw się, szukając par w popularnej grze rodzinnej! Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny obrazek, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna! Tylko nie zwątp, dwie karty zawsze łączą się dokładnie jednym symbolem!

W „Dobble” można grać na wiele sposobów, a 5 z nich jest opisanych w instrukcji jako mini-gry. Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają różne rozmiary. Same karty są okrągłe i kolorowe, a każda z nich ma unikalny zestaw grafik związanych ze światem Arendelle.