Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Krasnoludy w Opałach finiszują na Kickstarterze!

W serwisie Kickstarter dobiega końca zbiórka na wydanie gry „Dwarves in Trouble” od wydawnictwa Hex Games. Na liczniku kampanii znajduje się już ponad 80 tysięcy dolarów (podstawowy próg wynosił 7 tysięcy), a do odblokowania pozostał już ostatni cel. Jeśli ktoś ma ochotę wesprzeć ten projekt, ma czas do dziś (wtorku, 9 sierpnia) do godz. 20:00!

„Dwarves in Trouble”, pierwsza gra krakowskiego wydawnictwa Hex Games, właśnie została ufundowana podczas zbiórki w serwisie Kickstarter. Wystarczyło niecałe 13 godzin, by osiągnąć podstawowy cel, ale kampania jeszcze się nie zakończyła. Do odblokowania pozostaje jeszcze wiele celów.

Kampanię można znaleźć pod tym adresem: kickstarter.com

dwarves components

O grze

„Krasnoludy w opałach” to dynamiczna i pełna humoru niekolekcjonerska gra karciana. W trakcie rozgrywki gracze wcielają się w zdobywców wielkiego skarbu, którzy muszą ratować skórę przed rozgniewanym smokiem. Wszyscy biorą nogi za pas, przy okazji w sprytny sposób podrzucając zrabowane złoto towarzyszom ucieczki. Proste pozbycie się łupu byłoby ujmą na honorze prawdziwego krasnoluda!

Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się złota i uniknięcie smoczego ognia. A jeżeli uda się zachować choć kilka monet – tym lepiej!

Rozgrywka jest prosta i intuicyjna. Zagrywasz karty w swojej turze, by pozbyć się złota i w turach przeciwników, by chronić siebie. Musisz umiejętnie reagować na sytuację na stole i przechytrzyć pozostałych graczy. Nie martw się jednak, jeśli ci się nie uda. Partia jest bardzo szybka i będziesz miał na pewno okazję do rewanżu.

Autorem wszystkich ilustracji w grze jest Rafał Szłapa, uznany i nagradzany rysownik komiksów (Bler) oraz autor grafik w grach komputerowych (m.in. dla Artifex Mundi).

„Krasnoludy w opałach” to skarb, którą odnaleziono w Hexie. Autorką gry jest Anna Owarzany, miłośniczka i testerka gier planszowych, którą wydawnictwo poznało w kawiarni. Gdy zobaczyli jej projekt, wiedzieli, że właśnie od niego mają rozpocząć przygodę z wydawaniem gier.

logo dwarves

Źródło: informacja prasowa