Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Kroniki Fallathanu MMORPG – Gra fabularna

Kroniki Fallathanu to tekstowa gra MMORPG, w której spory nacisk kładzie się na klimat. Grę fabularną umila graczom specjalnie przygotowany do tego celu System Fabularny, który powstawał przez ostatni rok i jest obecnie wdrażany (w mechanicze jak i we wszelkich fabularnych elementach). KF posiada też własne Uniwersum, które jest obmyślane i rozwijane przez graczy, którzy mają możliwość tworzenia własnych ras, miejsc fabularnych itp.

 

 

Sama gra fabularna opiera się na kilku opcjach:

– Poczta – gdzie gracze mogą prowadzić prywatne i raczej dwuosobowe sesje.

– Codzienniki – główna opcja fabularna, gracze mogą tutaj zakładać własne codzienniki, które mogą być albo otwarte dla wszystkich, albo dla wybranej grupy osób. Jest w nich też dostęp do karty fabularnej postaci (która zawiera umiejętności, wady, cechy, biegłości postaci) oraz do kości (którymi możemy wykonywać rzuty na powodzenie określonych akcji). 

– Karczma – jest to specyficzny czat, na którym gracze są zobowiązani do zachowania klimatu. Ostatnio pojawiły się opcję pozwalające łączyć pokoje karczmy z codziennikami więc nic co tam jest pisane nie zaginie w odmętach zapomnienia.

Kroniki łączą grę fabularną z mechaniką gry, dzięki czemu nie biegają po niej “koksy fabularne” z pierwszym poziomem. Poziom mechaniczny odzwierciedla poziom fabularny, przy czym sama mechanika nie jest trudna i z łatwością możemy go nabić. Większą frajdę daje zdobywanie elementów fabularnych takich jak wyjątkowy ekwipunek, czary, umiejętności, lokacje. Postać fabularnie ma praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju (oczywiście w ramach istniejącej kosmologii ;)).

Oczywiście nie samą fabułą żyje człowiek. Na mechanikę gry, oprócz rozwoju postaci, składają się takie elementy jak: Strażnica, Wioski, Chowańce, Organizacje itd. Ostatnio została zaadoptowana opcja Ukończenia Gry, czyli zdobycia 300 poziomu. Jest to nowość w tego typu grach, w których pospolity jest reset gry, czyli wyzerowanie wszystkich statystyk graczom i rozpoczęcie rozgrywki od nowa. W KF można od teraz przechodzić grę dowolną ilość razy co daje dodatkowe bonusy i ułatwienia w kolejnych rozgrywkach. Nowi gracze nie są też skazani na brak nadziei na zdobycie pierwszego miejsca w rankingu, ponieważ starzy gracze po osiągnieciu 300 poziomu resetują postać, a tym samym wracają do 1 poziomu. Wystarczy zapał i chęć gry, a można spokojnie osiągnąć wiele.

W planach rozwojowych gry jest jeszcze wiele nowych opcji (głównie związanych z nowym silnikiem oraz organizacjami), które mają na celu uatrakcyjnienie rozgrywki. Czas ich wprowadzenia jest niestety płynny ponieważ zależy głównie od ilości wolnego czasu jednej osoby.

W każdym razie zapraszamy do gry i do przetestowania jej opcji.

Przydatne linki:

http://www.kf2.pl – Link do gry

{youtube}m6ezTs5kYsc{/youtube}

{youtube}fJVIHQK7nRY{/youtube}