Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Kto zabił arcymaga?!

Twórcy gry karcianej “Ravehard” postanowili dać fanom gier coś więcej, niż zwykła, pospolita pozycja w temacie fantasy – u nich nie brakuje dynamicznej akcji, kłamstw, zarzutów, silnych i gwałtownych emocji, a przede wszystkim śmiechu!

Kampania!

“Ravehard: Magiczna Gra Karciana” to nowatorskie podejście do towarzyskiej gry karcianej – łączącej klasyczną karciankę z kooperacją i mechaniką zdrajcy. Jeśli lubicie: dobrą zabawę, epicki klimat oraz morderczo ciekawą rozgrywkę, to nie mogliście lepiej trafić!

W czasie rozgrywki wcielicie się w niesamowitych magów zmuszonych do współpracy ze sobą, by pokonać liczne niebezpieczeństwa i dotrzeć do Komnaty Arcymaga. Oczywiście, po drodze czeka wiele przygód! Na każdym etapie musicie zbierać  dowody, które naprowadzą Was na trop mordercy.

Wędrując po magicznym świecie musicie być gotowi na plot twist – mordercą może być każde z Was! Kac-gigant powoduje bowiem, że na początku rozgrywki nawet zabójca nie wie… że nim jest! Droga do wyjaśnienia tajemnicy pełna będzie magii, przygód oraz szalonego humoru zrodzonego z tęsknoty za latami 80. i oczywiście –imprezami techno!

“Ravehard” to druga gra Adama Betleya — twórcy “Penny Dreadfun”, która powstała nie tylko z potrzeby serca samego autora, ale także ze współpracy ze środowiskiem graczy. Przez ostatni rok była wielokrotnie testowana, sprawdzana, analizowana i właściwie dzięki temu… narodziła się od nowa w czasie produkcji. Od momentu rozpoczęcia prac zmieniła się – z typowej, zorientowanej na combosy karcianki – w hybrydę gry karcianej i party game. Dzięki temu gracze najpierw współpracują ze sobą, a później… później możliwe są rozmaite scenariusze, nie wszystkim bowiem przyświeca ten sam cel!