Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

League of Legends na planszy?

„League of Legends”, „Dota 2” czy „Heroes of the Storm” to ledwie garść tytułów, w których gracze łączą się w drużyny i w czasie rzeczywistym starają się zdobyć przewagę. Do tego typu gier potrzeba jednak ludzi posiadających komputery o odpowiednich parametrach, wcale często spotykających się wyłącznie w rzeczywistości wirtualnej. Marek Zamojski wraz z grupą przyjaciół postanowił to zmienić – wszystko, do czego tęsknił w MOBA postanowił przenieść na planszę, aby cieszyć się tą samą jakością i bezpośrednim towarzystwem współgraczów.

Właśnie tak powstało „Champions of Nexum”, gra odwołująca się do technik MOBA, ale nie potrzebująca podrasowanego sprzętu, tylko grupę zainteresowanych, którzy nie boją się współpracy i działań zespołowych. Stworzony tytuł będzie wśród dotychczasowych gier planszowych nietypowy, gdyż stanie się próbą postawienia mostu między doświadczeniami sieciowych MOBA a wrażeniami płynącymi z bezpośredniego rozgrywania partii.

Sama gra polega na tym, że każda drużyna posiada trzy linie wież, których musi bronić, bowiem przejęcie ich przez przeciwnika przyniesie im pewną drogę do zwycięstwa. Po nich czeka już tylko zamek – a jego trzeba oblegać i zdobyć. Oprócz tego, gracze mają także możliwość wykonania innych zadań, które pozwolą uzyskać przewagę nad wrogim obozem. Co ciekawe, każdy z grających wybierze dla siebie unikatowego bohatera (jedynego w partii) – jego cechy mogą przesądzić o jakości rozgrywki i wygranej, choć wiele zależy również od zestawień poszczególnych postaci w drużynie. Oto clou regrywalności w „Champions of Nexum”, czyli grupa, która stanie ramię w ramię do walki – ile różnych kombinacji, tyle rozmaitych możliwości rozwiązania planszowych zmagań.

Twórcy gry postawili w całości zająć się swym projektem, któremu na obecną chwilę poświęcili przeszło trzy lata i wciąż starają się, aby nie odbiegał on od standardów najpopularniejszych tytułów świata. Dlatego też zdecydowali się nie oddawać pomysłu w ręce zewnętrznych wydawców, lecz samemu wystarać się o odpowiednie środki na sfinansowanie niezwykłego tytułu – startują już za moment na Kickstarterze, gdzie grę będzie można wesprzeć w czterech wariantach językowych. Oprócz podstawowego dla platformy angielskiego, „Champions of Nexum” ukaże się także w języku francuskim i niemieckim, ale spokojnie – jako że to rodzima produkcja: na polskich graczów, fanów i zainteresowanych czymś tak innowacyjnym, czeka również w pełni spolonizowany wariant gry! No i nie zapominajmy, że jak to w kampaniach współfinansowania bywa, na wspierających czekają cele, których zdobycie oznacza tylko jedno – że po ich przekroczeniu zawartość pudełka się powiększy!