Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Listopad pod znakiem Cthulhu!

Wydawnictwo Phalanx wreszcie ogłosiło dokładną datę premiery planszowej gry ze świata stworzonego przez Neila Gaimana na bazie prozy H.P. Lovecrafta, czyli kondensacji tego, co w fantastyce mistycznej najlepsze – w dodatku w medium pozwalającym odbiorcy czerpać największą przyjemność. Bardzo ciekawe połączenie ekonomicznej i strategicznej rozgrywki ukarze się 5 listopada.

Cała akcja osadzona jest w alternatywnej historii, gdzie Australia to praktycznie dziewiczy ląd opanowany przez Przedwiecznych i ich wyznawców. Serce kontynentu zostało skażone i nikt, kto próbuje dotrzeć tam z „bluźnierczych” pobudek nigdy nie powróci w pełnej poczytalności.

W tytule gracze mają się wcielić w dowódcę inwazyjnych wojsk, który przed rozpoczęciem ofensywy musi zgromadzić – za pomocą farm i plantacji – odpowiednie środki, do wyszkolenia i utrzymania regularnych oddziałów. Jednak przemieszczanie się po niemalże pustynnych obszarach Australii nie jest wcale takie proste, dlatego też budowa kolei jest czymś, co ułatwi nie tylko organizację wojsk, ale pozwoli również utworzyć gospodarstwo w znacznej odległości od portu. Uważać trzeba tylko na czas, ponieważ po przebudzeniu Przedwiecznych wybudowanie i utrzymanie farm i plantacji będzie najmniejszym z wyzwań gracza.