Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Lucasfilm Games wskrzeszone

Disney zamierza przywrócić do życia nieaktywne Lucasfilm Games. W związku z tym poszukuje pracowników, którzy zajmą się tworzeniem dzieł interaktywnych i przypuszcza się, że wśród nich znajdą się gry z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, do których prawa dotychczas miało Electronic Arts.

Lucasfilm Games zostało założone w maju 1982 roku, zaczynając od produkowania gier na Atari. Pierwsze tytuły pojawiły się w 1984, szybko znalazły uznanie graczów i krytyki, otrzymując przy okazji kilka branżowych nagród. 3 kwietnia 2013 studio zostało zamknięte, a Disney postanowił nawiązać współpracę z EA, które miało zająć się tworzeniem licencjonowanych gier.

Pod szyldem EA uniwersum „Gwiezdnych Wojen” doczekało się w zasadzie dwóch części „Star Wars: Battlefront” i gracze czekają na „Star Wars: Jedi Fallen Order”, która ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Podobno tak mało sprawność producenta i wydawcy sprawiła, że Disney nie jest szczególnie zadowolony z postępów. Chociaż prezes Disneya zaprzecza, aby między nimi a twórcami gier istniały jakieś niesnaski.

Na obecną chwilę nie ma oficjalnych oświadczeń w sprawie wskrzeszenia działu, ale okazuje się, że Disney poszukuje 83 specjalistów z branży (producentów, analityków, artystów i kompozytorów), którzy mieliby pracować przy tworzeniu interaktywnych dzieł. Można więc przypuszczać, że albo Disney szykuje się do konstruowania dość innowacyjnych projektów, albo zamierza wykorzystać potencjał swych historii i postaci w medium gier wideo.