Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Lunation. Decydujące starcie o tron Imperium!

 

Na portalu crowfundingowym wspieram.to znajduje się projekt bardzo interesującej gry planszowej o kosmicznym podboju i wojnie. Poznajcie szczegóły „Lunation” poniżej i wesprzyjcie twórców w realizacji projektu!

O „Lunation”:

Imperator dokonał żywota. Prawo stanowi, że jeśli żyje więcej niż jeden następca tronu, musi odbyć się Wojna Lunarna, aby ustalić, kto będzie nowym władcą Imperium.
Wojna Lunarna trwa 29 dni, 12 godzin, 44 minuty i 3 sekundy – jeden pełen cykl księżycowy dawno zapomnianej planety Ziemia.
Teatrem działań wojennych jest specjalnie wydzielony, niezamieszkany sektor położony na rubieżach Imperium. Antyczne, automatyczne fabryki i stocznie zostają uruchomione pierwszy raz od dziesięcioleci. O sukcesji zadecyduje spryt, umiejętności, odwaga dowódców Flot i strategiczne rozmieszczenie sił.
Niechaj wygra najlepszy, niech ciała pokonanych spoczną u stóp jego tronu a imperialna korona przyozdobi zwycięską głowę!
Lunation jest grą o wysokiej negatywnej interakcji pomiędzy graczami z elementami area control. Podczas siedmiu tur gracze eksplorują przestrzeń, zdobywają Systemy, budują Floty i rekrutują Postacie po to by zmiażdżyć przeciwników pozyskanymi zasobami i czystą siłą militarną.
Zostań władcą Imperium!

Lunation to dynamiczna gra o kosmicznym podboju i wojnie. Gracze wcielają się w pretendentów do tronu Imperium. Walczą między sobą by wyłonić spośród siebie osobę która obejmie władzę.
Podczas siedmiu tur rozgrywki gracze eksplorują Systemy planetarne, budują Floty oraz rekrutują Postacie by pokonać oponentów za pomocą przeważającej ilości Zasobów lub czystej potęgi militarnej.

mockup Lunation

 

Karty Systemow

 

Karty Planet

 

Karty Postaci

 

Kampania „Lunation” na portalu wspieram.to zakończy się za 25 dni, a na chwilę obecną twórcy zebrali 12% kwoty niezbędnej do wydania polskiej autorskiej gry planszowej LUNATION ze wszystkimi założonymi komponentami. Docelowo gra trafiłaby na rynek w listopadzie 2018 roku. Możecie wesprzeć „Lunation” pod adresem: wspieram.to/Lunation

Źródło: informacja prasowa