Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Lunation z nowymi grafikami

 

Gra planszowa o walce o tron w przestrzeni kosmicznej ze stajni Underworld Kingdom zmierza do graczy wielkimi krokami, a ostatnie przymiarki i poprawki są właśnie dopinane. Wielu może ucieszy nieco zmiana wizualna w przypadku postaci (najemników), którzy wedle nowej – wciąż pasującej do całokształtu projektu – koncepcji będą bardziej wyraziści.

Oczywiście, nie ma się co martwić o tytuł, zapowiedziany na listopad, wciąż dostępny jest w przedsprzedaży z wcale atrakcyjną ceną. Dodatkowo dostępne są również gadżety związane z tytułem, jak mata do gry czy specjalny organizer.

http://underworldkingdom.com/produkt/lunation-gra/ 

Tło fabularne

Imperator dokonał żywota. Prawo stanowi, że jeśli żyje więcej niż jeden następca tronu, musi odbyć się Wojna Lunarna, aby ustalić, kto będzie nowym władcą Imperium.

Wojna Lunarna trwa 29 dni, 12 godzin, 44 minuty i 3 sekundy – jeden pełen cykl księżycowy dawno zapomnianej planety Ziemia.

Teatrem działań wojennych jest specjalnie wydzielony, niezamieszkany sektor położony na rubieżach Imperium. Antyczne, automatyczne fabryki i stocznie zostają uruchomione pierwszy raz od dziesięcioleci. O sukcesji zadecyduje spryt, umiejętności, odwaga dowódców Flot i strategiczne rozmieszczenie sił.

Niechaj wygra najlepszy, niech ciała pokonanych spoczną u stóp jego tronu, a imperialna korona przyozdobi zwycięską głowę!

Lunation jest grą o wysokiej negatywnej interakcji pomiędzy graczami z elementami areacontrol. Podczas siedmiu tur gracze eksplorują przestrzeń, zdobywają Systemy, budują Floty i rekrutują Postacie po to by zmiażdżyć przeciwników pozyskanymi zasobami i czystą siłą militarną.

Łowca nagrod Lunation

Zostań władcą Imperium

Lunation to dynamiczna gra o kosmicznym podboju i wojnie. Gracze wcielają się w pretendentów do tronu Imperium. Walczą między sobą by wyłonić spośród siebie osobę która obejmie władzę.

Podczas siedmiu tur rozgrywki gracze eksplorują Systemy planetarne, budują Floty oraz rekrutują Postacie by pokonać oponentów za pomocą przeważającej ilości Zasobów lub czystej potęgi militarnej.

• Proste, łatwe do przyswojenia zasady: zasady Lunation nie należą do skomplikowanych i są łatwe w nauce;

• Negatywna interakcja: nie licząc handlu, praktycznie każdy pozostały aspekt interakcji pomiędzy uczestnikami rozgrywki zakończy się “rozlewem krwi”;

• Duża regrywalność: ze względu na dużą ilość kart, system draftu “wbudowany” w przygotowanie pola gry oraz zróżnicowane strategie prowadzące do zwycięstwa, dwie rozgrywki nigdy nie będą takie same;

• Dynamiczna walka: Lunation korzysta ze specjalnych kostek, umożliwiających szybkie ustalenie rezultatu walki (bez liczenia!). Ponadto, Karty Akcji, cechy specjalne Postaci oraz pewna szczególna cecha kostek dodają pewną dozę niepewności co do rezultatu każdego starcia;

• Zróżnicowane drogi do zwycięstwa: walka nie jest jedyną drogą do zgromadzenia największej ilości Punktów Zwycięstwa i wiecznej chwały – wypełnianie Sekretnych Celów oraz gromadzenie zasobów również może doprowadzić Cię do zwycięstwa!