Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Marcin Wroński a Tajemnicze Domostwo

 

Portal Games miesiąc temu ogłosiło, że ma zamiar wydać nową edycję jednej z najlepiej sprzedających się gier z ich asortymentu, czyli „Tajemniczego Domostwa” (tajemniczedomostwo.com) Oleksandra Nevskiya i Olega Sidorenko – w Polsce wyprzedany nakład wynosi ponad 20 000 egzemplarzy. Jednak z wydaniem nowej edycji tym razem wiąże się również partnerstwo z Mistrzem Kryminału, pisarzem i redaktorem Marcinem Wrońskim („Gliny z innej gliny”, „Skrzydlata trumna”, „Morderstwo pod cenzurą”), który postanowił wesprzeć tytuł nie tylko swą tworzą, ale też krótkim, wprowadzającym do gry opowiadaniem, dodawanym do pudełka z nową edycją. Ponadto gdzieniegdzie będzie można uzyskać unikatowy dodatek „Pozostawione wskazówki”.

„Tajemnicze Domostwo” to gra karciana, która powinna przypaść do gustu wszystkim, którym gotyckie klimaty i nastrój detektywistyczny nie są obce, zaś snucie i słuchanie ghost story to chleb powszedni. Szczególnie, że gra łączy w sobie próbę rozwiązania zagadkowej zbrodni sprzed lat z wcieleniem się w postać ducha niewinnie posądzonego i, jak się można domyślić z faktu, że obecnie jest widmem, strąconego.

W grze „Tajemnicze Domostwo”jednemu z graczy przypada właśnie rola ducha, mającego za zadanie pomóc pozostałym graczom rozwikłać zbrodnie i osądzić prawdziwego winnego – jednak nie będzie to takie proste, bowiem duch może kontaktować się z nimi wyłącznie poprzez sugestywne, aczkolwiek mocno fantazyjne sny. A żeby zwyciężyć nasi śledczy będą odkrywać przedmioty, miejsca i osoby powiązane ze zbrodnią – dla każdego odmienny zestaw, który pozwoli zawęzić grono podejrzanych do absolutnego minimum i dopiero z niego wspólnymi siłami postarają się wybrać zbrodniarza. Sama rozgrywka opiera się na pięknie ilustrowanej talii kart, sile skojarzeń, dedukcji i potędze wyobraźni! 

Jak mówi wydawca: Gra świetnie sprawdza się zarówno jako rozrywka podczas romantycznego wieczoru we dwoje, jak i podczas zabawy w większym gronie. Zaproś przyjaciół i spróbujcie wspólnie rozwikłać tajemnicę nawiedzonego domostwa!

tajemniczedomostwo 3d 2018 lores small

 

TD MW03

 

TD MW05

Źródło: informacja prasowa