Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Mechy i alternatywna historia Polski podbiją PC, PS4 oraz XboxOne?

Czy kojarzycie może niekonwencjonalne prace przedstawiające polskie krajobrazy przełomu XIX i XX wieku, prezentujące polskie siły zbrojne oraz gigantyczne mechy walczące z nimi ramię w ramię? Tę oryginalną wizję stworzył Jakub Różalski (w najbliższym czasie wystawa jego prac dostępna będzie we Wrocławiu w czasie Dni Fantastyki), podziwiać można ją także na stronie twórcy.

Stworzone przez Różalskiego uniwersum doczekało się gry planszowej Scythe (ufundowanej dzięki Kickstarterowi). Obecnie zaś trwają prace nad grą na platformy PC, XboxOne oraz PS4. Projekt owiany jest jednak tajemnicą – nie wiadomo, jakie studio będzie za niego odpowiadać. Jakub Różalski zdradził jedynie, że nie jest to polska firma, ponieważ te nie okazały zainteresowania.

Zachęcamy do zapoznania się z grafikami koncepcyjnymi – prawda, że wygląda to zachęcająco? Więcej znajdziecie tutaj.

Zachęcająco wygląda też przyszłość polskich gier komputerowych na świecie. Coraz mocniej zaznaczamy swoją obecność w tej branży – oczywiście nikomu nie trzeba przypominać o serii “Wiedźmin”, ale prócz niej rozgłos zyskały także “Dying Light” czy “This War of Mine”.

scythe1

scythe2

scythe3

scythe4

scythe6

scythr7