Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Nagroda Złoty Joystick dla World of Tanks!


Wargaming z radością informuje, iż World of Tanks zdobyło prestiżową nagrodę Złoty Joystick (ang. The Golden Joystick) w kategorii najlepsza gra MMO. To zwycięstwo pokazuje jak dużą popularnością i szacunkiem cieszy się gra oraz firma wśród graczy z całego świata.

World of Tanks, dzieki stałemu i ciągłemu rozwojowi gry, może poszczycić się obecnością ponad 230 autentycznych maszyn z USA, Niemiec, Rosji, Francji i Wielkiej Brytanii. To przekłada się na ponad 40 000 000 graczy na całym świecie (Polska jest numerem jeden w Europie z ponad 1 100 000 wirtualnych czołgistów), a niedawno został ustanowiony kolejny rekord – 500 000 rosyjskich graczy bawiących się jednoczesnie na jednym serwerze „Jesteśmy zaszczyceni mogąc otrzymać Złoty Joystick w 30-lecie tej najstarszej i najbardziej prestiżowej z nagród branży gier” powiedział szef firmy Wargaming, Victor Kislyi. „Zrobiliśmy olbrzymie postępy w zeszłym roku i ta nagroda jest potwierdzeniem, że idziemy w dobrym kierunku. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazane wsparcie i naszym celem jest dalsze dostarczanie świetnych gier.”

Nagrody “Złoty Joystick” to najbardziej prestiżowe wydarzenie w światowej branży gier. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach są wybierani przez samych graczy w publicznym głosowaniu. W tym roku odbyła się 30-ta edycja tychże nagród, oficjalna gala miała miejsce 26 października w Londynie.

O World of Tanks

World of Tanks jest pierwszą i jedyną grą typu Free-To-Play MMO nastawioną na współpracę graczy,  przedstawiającą bitwy czołgów. Wraz z bardzo dobrą grafiką, gra oferuje ponad 180 modeli maszyn z USA, Niemiec, Rosji, Francji i Wielkiej Brytanii. Kazdy z nich odwzorowany jest w oparciu o prawdziwe dane, zgodnie z historią wojskowości. Swobodny system wiernych historycznie modyfikacji czołgów pozwala na przetestowanie każdej maszyny i dowolnego uzbrojenia. Bez względu na to czy wolisz szturmować na wroga lekkimi i zwrotnymi czołgami, używać dobrych w kazdych warunkach średnich maszyn, korzystać z dużej siły cięzkich czołgów, czy wcielić się w rolę snajpera korzystając z dział samobieżnych, każda jednostka ma swoje mocne strony i może być zabójczo skuteczna w rękach dobrego gracza. Ale być dobrym graczem nie oznacza jeszcze pewnego zwycięstwa! World of Tanks stawia na współpracę całej drużyny. Zwycięstwo jest osiągane przez łączenie umiejętności graczy, a każdy z nich ma do spełnienia określoną rolę na polu walki. Wymyśl własną strategię gry, stwórz niepowtarzalne „stalowe” imperium i pokaż siłę swoich czołgów!

O firmie Wargaming   

Wargaming, firma wielokrotnie nagradzana rozlicznymi nagrodami na całym świecie, zajmuje się produkcją tytułów typu Free-To-Play MMO i jest jednym z liderów tego segmentu rynku gier komputerowych. Firma została założona w 1998 roku i przez ten czas wydała ponad 15 tytułów. W chwili obecnej zatrudnia ponad 1000 pracowników w kluczowych regionach globu, czyli USA, Europie, Rosji, Azji i Australii. Obecne działania koncentrują się na serii wojennych gier MMO opartych na współpracy graczy, czyli World of Tanks, które przekroczyło właśnie próg 40 milionów graczy, World of Warplanes uznanej za jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów MMO roku 2012 oraz World of Warships opowiadającej o bitwach okrętów, zaplanowane na 2013 rok. W czerwcu 2012 Wargaming przedstawił osługę Wargaming.net, centrum wojennego uniwersum, które połączy gry poprzez portal www.wargaming.net.

Oficjalna strona internetowa firmy Wargaming.