Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Najlepsze zwiastuny gier 2011 roku

W świecie gier w 2011 roku działo się bardzo dużo, więc tym samym mieliśmy dość sporą ilość znakomitych zwiastunów, które realizacją dorównywają największym hollywoodzkim blockbusterom. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zdaniem najlepszymi zwiastunami gier minionych dwunastu miesięcy.

W zestawieniu oceniamy tylko zwiastuny, które były opublikowane w 2011 roku. Ocenie podlega sam filmik i jego jakość, a nie produkcja, którą reklamuje. Jakie są Wasze ulubione zwiastuny roku?

 

1. Dead Island – pierwszy zwiastun polskiej gry o zombie jest jednym z największych wydarzeń mijającego roku. Sama zapowiedź podbiła świat, nie tylko w branży gier. Zachwycali się nim wszyscy, zwłaszcza Hollywood, które teraz robi film oparty na tym zwiastunie (nie na grze). I trzeba pochwalić twórców, gdyż jest to jeden z najlepszych zwiastunów ostatnich lat i koniec kropka. Kreatywność, pomysł, muzyka, montaż i niesamowite emocje – sam zwiastun jest po prostu dziełem sztuki.

{youtube width=”500″}lZqrG1bdGtg{/youtube}

2. Star Wars: The Old Republic – trzeci filmowy zwiastun gry MMORPG jest zarazem pierwszym w chronologicznej fabule zapowiedzi gry. Pierwsze dwa pojawiły się w 2010 roku, a trzeci kilkanaście miesięcy temu. Na pewno jest to jeden z lepszych cinematiców roku, który swoją formą, efektowną akcją i klimatem sprawia, że wraca się do niego po wielokroć.

{youtube width=”500″}5lrk2BE4Tqc{/youtube}

3. Battlefield 3 – wybór był trudny, gdyż przynajmniej dwa zwiastuny tej gry stały na bardzo wysokim poziomie. Pierwszy zatytułowany My Life obdarzony jest niesamowitym klimatem dzięki wykorzystaniu odpowiedniej muzyki. Drugi natomiast jest fantastycznym widowiskiem. Zaletą obu jest ich realizacja w bardzo kinowym tonie oraz wykorzystanie ujęć z gameplaya, które dodatkowo wzmacniają efekt zapowiedzi.

{youtube width=”500″}TfrrAp1blaM{/youtube}

{youtube width=”500″}Q7GVSx7yMaA{/youtube}

4. Call of Duty: Modern Warfare 3 – tutaj także był trudny wybór, więc postanowiliśmy wyróżnić dwa zwiastuny – oba zrealizowane w niesamowicie efektownym stylu niczym hollywoodzki blockbuster. Dynamiczny montaż, widowiskowe sceny i narracja dodająca klimatu. Tak jak przy Battlefield 3 tworzone są ujęciami z gameplaya. Na osobne wspomnienie zasługuje też trzeci zwiastun, będący aktorską reklamą z Samem Worthingtonem i Jonah Hillem w rolach głównych.

{youtube width=”500″}AdKgDVruHfo{/youtube}

{youtube width=”500″}1xjCdN_rWCE{/youtube}

5. Diablo III – Black Soulstone cinematic – jeden z cinematiców zapowiadających trzecią odsłonę Diablo pokazywał, dlaczego Blizzard należy do czołówki twórców tego typu filmików. Niesamowita animacja, dobry montaż, klimat i efektowność potrafią zachęcić graczy oraz wielbicieli filmów fantasy, mających nadzieję, że kiedyś powstałaby kinowa produkcja zrealizowana w takim tonie.

{youtube width=”500″}nlhWqmVeDno{/youtube}

6. Batman: Akrham City – zdecydowanie cinematic zatytułowany Hugo Strange trailer jest jednym z najlepszych w 2011 roku. Czasem można ulec wrażeniu, że nie oglądamy animacji, a aktorską zapowiedź. Na uwagę zasługuje wyjątkowy, mroczny klimat, którego nie powstydziłby się nawet Christopher Nolan. Montaż, ciemne kadry i szczątkowa muzyka. Z innych zapowiedzi tej gry można wyróżnić trailer zatytułowany This Ain’t No Place for a Hero.

{youtube width=”500″}muCtJsy-d9w{/youtube}

7. The Elder Scrolls V: Skyrim – zwiastun tworzony ujęciami z gameplayu jest dowodem na to, jak można perfekcyjnie zgrać muzykę z obrazem. Twórcy nie zapomnieli też, że tego typu gry nie samą akcją żyją i na początku, gdy jeszcze utwór z tytułem tematem autorstwa Jeremy’ego Soule’a nie rozwinął się, pokazują nam przepiękne krajobrazy świata fantasy, by później przejść do wielkiej przygody i walk z potworami.

{youtube width=”500″}PjqsYzBrP-M{/youtube}

8. L.A. Noire – zapowiedź gry utrzymana w klimacie noire, czyli mroczny kryminał osadzony w latach 40. Cała realizacja zwiastuna wyraźnie inspirowany zapowiedziami staromodnych filmów ze Złotej Ery Hollywood. Wszystko obdarzone jest przyciągającym klimatem.

{youtube width=”500″}6lvEea3XWJ8{/youtube}

9. Uncharted 3: Drake’s Deception – zwiastun wykazuje się wyraźną inspiracją kinem przygodowym i pozwala graczom zobaczyć, jak mogłaby ta produkcja sprawić się na wielkim ekranie. Wykorzystano tu typowy schemat z przedstawieniem bohatera, wielkiej tajemnicy, która jest osią fabuły i fantastycznej przygody przeplatanej bardzo widowiskowymi scenami. W tle muzyka także typowa dla zwiastunów wielkich blockbusterów. Tak patrząc na to – wydaje się, że najlepiej byłoby dla planowanej ekranizacji po prostu przenieść każdą scenę z żywymi aktorami, niż mieszać i psuć.

{youtube width=”500″}zN3rj6YemkI{/youtube}

10. Deus Ex: Bunt Ludzkości – w 2010 roku wyróżnialiśmy cinematic tej gry. Tym razem jest to zwiastun tworzony animacją z gameplaya. Dzięki umiejętnemu montażowi i wykorzystaniu fantastycznej muzyki udało się nim stworzyć wspaniały klimat zapowiedzi.

{youtube width=”500″}NORcMQd2qSs{/youtube}

11. Assassin’s Creed: Revelations – zestawienie zamyka cinematic promujący najnowszą odsłonę serii. Montaż scen akcji w połączeniu z piosenką w tle tworzy specyficzny klimat. Można jednak mieć mieszane odczucia, czy wybór muzyki pasuje do tego typu kostiumowych akcji – czy wybranie instrumentalnego podkładu nie dałoby lepszego efektu?

{youtube width=”500″}Wo6Q14vBB1c{/youtube}