Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Neil Gaiman stworzy grę!

Neil Gaiman, znany pisarz, twórca Sandmana spróbuje swoich sił w nowym medium, jakim są gry wideo. Autor we współpracy z niezależnym studiem The Odd Gentleman stworzy produkcję zatytułowaną „Wayward Manor”.

Na czym skupi się fabuła tejże gry? A no na duchu zasiedlającym starą wiktoriańską posiadłość Wayward Manor. Akcja gry osadzona będzie w latach 20. ubiegłego wieku, kiedy to do budynku wprowadza się grupa osób, zakłócając tym samym spokój przebywającej tam duszy. Naszym celem będzie przepędzenie nieproszonych gości, co może okazać się wcale nie takie proste. Próbując wystraszyć nowych mieszkańców, dowiemy się wielu szczegółów dotyczących ich życia, a także naszej własnej śmierci. Wraz z rozwojem opowieści odkryjemy tajemnice pozagrobowej egzystencji, jak i przekonamy się, że nie jesteśmy jedynym zagrożeniem, dla osób, które wprowadziły się do Wayward Manor.

 

Już od dłuższego czasu chciałem opowiedzieć pewną historię, inspirowaną filmami, którymi fascynowałem się za dzieciaka. Stale napotykałem jednak ten sam problem: nie pasowała mi do powieści. Jawiła mi się raczej jako coś, co należałoby osobiście przeżyć. Dlatego jestem niezwykle dumny mogąc dziś zapowiedzieć moją pierwszą grę, „Wayward Manor”” – Neil Gaiman

Produkcja ukaże się w okresie zimowym na komputery PC, MAC, a także tablety.