Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Nemesis: Distress – polska planszówka jako gra wideo!

Wrocławskie Awaken Realms dwa lata temu wydało jedną z najpopularniejszych oraz najlepiej ocenianych współczesnych gier planszowych na świecie, czyli „Nemesis” Adama Kwapińskiego. Teraz ma zamiar podbić rynek gier wideo, opracowując cyfrową adaptację planszowego bestsellera.

Nie tak dawno w sieci zagościł zwiastun gry „Nemesis: Distress”, rozwijanej przez specjalny oddział wydawnictwa, odpowiedzialny za digitalne wersje gier oficyny. Awaken Realms Digital, opracowując nowy projekt, posiłkuje się pomocą niezależnego studia Ovid Works. Gra ma stanowić adaptację przygody na planszy, która zabrała uczestników zabawy na pokład tajemniczego statku Nemesis, na którego trafiła załoga bohaterów, mających zbadać do czego tam doszło. W efekcie odkrywają, że krążownik został opanowany przez nieznaną, śmiercionośną rasę obcych.

„Nemesis: Distress” ma wiernie odwzorowywać motywy znane z pierwowzoru, choć oficyna pójdzie o krok dalej oferując graczom jeszcze większą imersję, przez uwiarygodnienie akcji. Gra nie będzie przeniesieniem gry planszowej z jej podstawowymi mechanizmami – ma dziać się w czasie rzeczywistym, z widokiem z pierwszej osoby. Z tym, że klimat i opowieść ma być zbieżna, bohaterowie muszą przetrwać i wypełnić indywidualne, tajne cele. Co ciekawe, niektóre z nich będą – podobnie jak w oryginale – zachęcać do negatywnej interakcji (np. doprowadzić do śmierci konkretną postać).

Gra ma składać się z około czterdziestominutowych scenariuszy.