Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Nie jeden a trzy Cyberpunki?

Według najnowszych doniesień CD Projekt RED pracuje nad trzema tytułami ze świata „Cyberpunku” – i nie chodzi wcale o rozszerzenia do tytułu, który wyjdzie w następnym roku.

Obecnie gracze wiedzą o głośnym „Cyberpunk 2077” promowanym m.in. przez twórcę pierwowzoru Mike’a Pondsmitha i Keanu Reevesa, ale według lidera studia w trakcie prac są już dwa kolejne tytułu z tego uniwersum. Pierwsza to kolejne RPG (podobne do przyszłorocznej produkcji) oraz druga to z kolei osobna gra, koncentrująca się na wieloosobowej rozgrywce.

O całości poinformował serwis Bankier, odwołujący się do wypowiedzi prezesa studia Adama Kicińskiego, który oświadczył, że firma niezwykle cieszy się nad preorderowym sukcesem, zdradzając przy okazji, że pracują nad trzema „cyberpunkowymi” rzeczami, z których jedna to zaprezentowana niedawno gra, dwie kolejne to osobo rozwijane projekty.

Okazuje się, że CD Projekt RED zorganizował co najmniej pięć zespołów pracujących nad różnymi tytułami. Jednym z nich jest „Gwent”, kolejns grupa odpowiada za Spokko, czyli realizacje mobilne, następne trzy opracowują „Cyberpunki”.

Kolejna gra CD Projekt RED prawdopodobnie też będzie osadzona w świecie „Cyberpunku” – o czym wspomniał wiceprezes studia Piotr Nielubowicz. Ma to być równie wielkim projekt. Nie ma więc – oficjalnie – zbyt dobrych wieści dla tych, którzy czekają na wieści o rozwoju gier z uniwersum „Wiedźmina” (prócz “Gwenta”). Chyba że gdzieś na boku w tajemnicy coś się rozwija.

„Cyberpunk 2077” ma zadebiutować na konsolach Xbox One, PlayStation i komputerach osobistych 16 kwietnia 2020 roku.


Źródło: bankier.pl/comicbook.com