Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Nie przegap szansy na podbój niebiańskiego księżyca!

Jeszcze tylko kilka dni pozostało, aby wesprzeć projekt What The Frog i dać szansę na rozwój polskiego rynku planszowego mniejszym wydawnictwom.

Udało się przekroczyć podstawowy próg wsparcia, gra ukaże się w polskiej wersji językowej z masą dodatków, ale od graczy wciąż zależy, co ostatecznie znajdzie się w finalnych pudełkach z grą. Ponadto, podczas kampanii otrzyma się treść ekskluzywną i tylko na niej dostępne będą niektóre opcje.

KAMPANIA

TSUKUYUMI – Full Moon Down to strategiczna gra planszowa, pozbawiona elementów losowych, rzucająca wyzwanie taktycznym umiejętnościom od dwóch do sześciu graczy (w zależności od rozszerzenia).

Modułowa plansza przedstawia jałowe dno wyschniętego Pacyfiku. Wokół uziemionego Księżyca można ułożyć do 40 sześciokątnych kafelków obszarów, z których niektóre charakteryzować się będą cechami jak dodatkowe punkty zwycięstwa, blokady przejść, radioaktywność, itp.

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa głównie poprzez podbicie i utrzymanie jak największej liczby obszarów.

Sedno gry opiera się na różnorodnych, ale zbalansowanych frakcjach, które walczą o dominację.

Na początku rozgrywki wybierasz frakcję, która ma unikalne jednostki i zdolności. Nie tylko twój wybór, ale także wybór innych graczy wpłynie na zastosowaną przez Ciebie taktykę. Na jakie zagrania musisz się przygotować? Czy musisz przygotować się przeciwko wielu szybkim jednostkom czy mocarnym gigantom? Ile jest miejsca na planszy do rozłożenia i w jakiej konfiguracji? Jako gracz nigdy nie powinieneś polegać wyłącznie na wartościach i umiejętnościach swojej frakcji, ale na słabościach przeciwników.  To, co obiecuje zwycięstwo w jednej grze przyniesie Tobie klęskę w innej.

Każda z frakcji ma swoje unikalne cechy, które musi inteligentnie wykorzystać w walce z różnymi przeciwnikami.

Frakcje wnoszą do gry misje i cele, których realizacja przynosi dodatkowe punkty zwycięstwa. W przeciwieństwie do celów, misje mogą być realizowane przez wszystkich graczy.

Oprócz frakcji graczy, na polu bitwy grasują  również  słudzy Tsukuyumi zwani ONI. Strzegą oni Księżyca, oraz podbijają obszary przyległe. O ruchach ONI decydują gracze, którzy w zależności od fazy gry mogą chwilowo przejąć nad nimi kontrolę.  Jeśli uda się Tobie przejąć Księżyc i utrzymać go do końca rundy, otrzymasz również punkt zwycięstwa.