Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Nie przepłacajcie za kurtki z Cyberpunku 2077 – mówi CD Projekt RED!

CD Projekt RED wywołał w ostatnich dniach wielki szum, angażując do występu w nowej produkcji i reklamowania jej na targach E3 Keanu Reevesa, ale na tej samej imprezie miało miejsce wiele innych wydarzeń, jak choćby rozdawanie wybranym uczestnikom tematycznych kurtek. Miał to być miły gest dla fanów, niestety kilka z tych gadżetów trafiło na eBaya, gdzie osiągnęło oszałamiające ceny (np. 450 $).

Studio apeluje do wszystkich, którzy nie mogą wytrzymać i pragną mieć taką samą, prosząc o cierpliwość i zachęcając na zaglądanie do firmowego sklepu, gdzie wkrótce trafi odzież dedykowana sympatykom „Cyberpunku 2077”. Co prawda wspomniane kurtki obecnie są produktami ekskluzywnymi, lecz ma to się szybko zmienić – zapewne jedną z motywacji, aby znalazła się ona w regularnej sprzedaży było zjawisko wysokich licytacji przedmiotów, które miały być przyjemnym gadżetem.

Co więcej, odsprzedawane na stronach typu eBay gadżety związane z „Cyberpunkiem 2077” przekazywane były generalnie członkom prasy i osobom z branży, co niekoniecznie spodobało się CD Projekt RED. Zwłaszcza, że niektóre z nich znalazło się na licytacjach jeszcze zanim targi dobiegły końca. Większość cen oscylowała w granicach 400 dolarów (ponad 1500 złotych). Reakcją na takie zachowanie było oświadczenie dyrektora ds. rozwoju w firmie, Rafała Jakiego, który oznajmił, aby nie kupować tych kurtek na eBayu i poczekać aż ta sama kurtka – bądź niezwykle podobna – będzie dostępna w sklepie CD Projekt RED Store.

Przypuszcza się, że wielki wpływ na zainteresowanie przedmiotami z logiem czy ilustracją z marki ma występ Keanu Reevesa w grze oraz mocne zaangażowanie w promocje tytułu (na targach E3 aktor pojawił się w koszulce dostępnej już w sklepie), które sprawiło, że akcje studia wzrosły na giełdzie w oszałamiającym tempie. W dodatku ogłoszono w tym samym czasie datę premiery, przedstawiono konkretniejszy zwiastun oraz wystartowano z przedsprzedażą standardowej i kolekcjonerskiej wersji tytułu.

Gdyby ktoś szukał gadżetów związanych z „Cyberpunkiem 2077” powinien więc uważnie śledzić sklep, na którym można także zakupić przedmioty sygnowane i inspirowane „Wiedźminem 3” czy „Gwintem” (m.in. czapki, koszulki, etui).

„Cyberpunk 2077” ma trafić na platformy PlayStation 4, Xbox One i PC 16 kwietnia 2020 roku.


Źródło: comicbook.com/Rafał Jaki/Twitter