Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Niebawem sprzedaży pojawi się najgorsza gra wideo wszech czasów

 

Na pustyni odnaleziono legendarne kartridże z grą E.T, które zakopała wcześniej Atari. Część z nich będzie możliwa do zdobycia na aukcjach internetowych.

Legenda, z której wynikało, że Atari postanowiła pozbyć się przez zakopanie na pustyni całego nakładu gry „E.T. the Extra-Terrestrial”, bo była aż tak tragiczna, okazała się prawdziwa. W zeszłym roku odnaleziono „grobowiec” z tym tytułem na terenach należących do miasta Alamagordo w Nowym Meksyku. Poniżej możecie zobaczyć filmik z tych „wykopalisk”.

Atari postanowiło pozbyć się tytułu w taki sposób, by uniknąć płacenia podatków, związanych z produkcją gry „E.T. the Extra-Terrestrial”.

Część odnalezionych kartdridży na Atari 2600 z grą „E.T. the Extra-Terrestrial” będzie wystawiona na aukcjach internetowych. Docelowo mówi się o około 800 egzemplarzach. Reszta (około 500 sztuk) z działających egzemplarzy trafi nieodpłatnie do muzeów na całym świecie. Instytucje, które chcą mieć w swoich zbiorach ten tytuł muszą się śpieszyć ze składaniem zamówienia – gra będzie rozsyłana wg zasady kto pierwszy, ten lepszy.

Gratka dla kolekcjonerów, ciekawostka dla graczy, którzy chcą i mają możliwość sprawdzenia, czy rzeczywiście „E.T.” zasługuje na niechlubny tytuł najgorszej gry w historii.

Źródło: chip.pl nbcnews.com