Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Niezwyciężony – gra na bazie Lema w 2021 roku

Studio Starward Industries zdradziło nieco więcej szczegółów na temat projektowanego tytułu – w tym przybliżoną datę premiery.

Wszystko zaczęło się 12 września, czyli w rocznicę urodzin (dziewięćdziesiątych dziewiątych) Stanisława Lema, gdy to niezależne studio postanowiło powiedzieć odrobinę o zapowiedzianym w zeszłym roku tytule. Przede wszystkim, gra inspirowana twórczością Lema ma trafić do dystrybucji 2021 roku.

Twórcy wskazują, że ich gra będzie pierwszoosobowym thrillerem, osadzonym w retrofuturystycznym sztafażu z elementami grozy. Jednak nie tylko fabuła i świat będą tym, co od Lema – a ściślej z „Niezwyciężonego” – zaczerpnięto. Studio podobno ma wpleść w dzieło podobne przesłanie – ostrzeżenie, że człowiek nie powinien dążyć do eksploracji i podboju całego wszechświata, ponieważ są w nim miejsca zdecydowanie nieodpowiednie dla ludzkiej stopy.

W grze wcielimy się w naukowca, członka załogi poszukiwawczej, która na pustynnym Regis III tropi ekipę z zaginionego krążownika. Planeta będzie skrywać wiele „przerażających tajemnic”, fabuła ma być nieliniowa, a przed graczem staną trudne wybory moralne.

Starward Industries podzieliło się też próbką muzyki i pierwszymi grafikami. Gra ma pojawić się na PC oraz konsolach nadchodzącej generacji.