Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Nowe zestawy do Posiadłości Szaleństwa (druga edycja)

 

Wydawnictwo Galakta po znakomitym dla fanów gier spod znaku Lovecrafta czerwcu (łącznie cztery dodatki), nie muszą się bać o rozwijanie tytułów, opartych o jego literackie kreacje. W lipcu do sprzedaży trafi drugie niemałe rozszerzenie do drugiej edycji „Posiadłości Szaleństwa”, które wniesie do rozgrywki między innymi trzy zupełnie nowe scenariusze oraz miejsca znane z miasteczka Arkham, ale w „Ulicach Arkham” znajdzie się także wiele innego – planszowego – dobra.

Jednak to nie jedyna pomyślna wiadomość dla graczy „Posiadłości Szaleństwa”, ponieważ Galakta zapowiada jeszcze na ten rok wydanie dwóch specjalnych zestawów, które rozbudują grę nie tylko dodatkowymi kafelkami i rozmaitymi figurkami, lecz pozwolą również rozegrać nowe przygody. W „Powracających koszmarach” badacze będą musieli rozwikłać sekret Cmentarza na Wisielczym Wzgórzu, z kolei w „Wypartych wspomnieniach” znajdzie się scenariusz „Kult ze Strażniczego Wzgórza”. Jest zatem na co czekać, szczególnie, że uzupełnienie swojej kolekcji o powyższe zestawy mocno zwiększy regrywalność „Posiadłości Szaleństwa”. A niżej znajdziecie bardziej szczegółowe opisy od wydawcy.

Badacze z Arkham ponownie muszą stawić czoła przedwiecznemu złu i niepojętymi mocom, które kryją się za zamkniętymi drzwiami i w głębokim cieniu lasu. Głód zakazanej wiedzy jest tak wielki, że zagłusza rozsądek, a upiorne istoty czające się w mroku nieustannie wypatrują nieostrożnych wędrowców.

Rozbudujcie swoje egzemplarze drugiej edycji „Posiadłości Szaleństwa” dzięki „Powracającym koszmarom” i „Wypartym wspomnieniom”. Zestawy te zawierają wszystkie figurki badaczy, potworów oraz kafelki mapy z pierwszej edycji gry oraz z dodatków do niej („Zakazana Alchemia” i „Zew Dziczy”). W środku znajdziecie wszystko, co niezbędne, aby wprowadzić powyższe elementy do rozgrywek w drugą edycję. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie posiadają materiałów z pierwszej edycji „Posiadłości Szaleństwa”. Te dodatkowe elementy pozwolą na dodanie zupełnie nowego scenariusza i wielu alternatywnych map w aplikacji mobilnej.

„Zestaw Konwertujący” dołączony do drugiej edycji „Posiadłości Szaleństwa” zawiera wszelkie niezbędne zasady i materiały, które pozwolą wprowadzić te elementy do gry.

Powracające koszmary

Pierwszy z zestawów kafelków i figurek zawiera wszystkich ośmiu badaczy, osiemnaście potworów i piętnaście dwustronnych kafelków mapy, które pojawiły się w pierwszej edycji „Posiadłości Szaleństwa”.

Wraz z dodaniem tego rozszerzenia do aplikacji, będziecie mogli rozegrać dodatkowy scenariusz. Rozwiążcie tajemnicę Cmentarza na Wisielczym Wzgórzu, z którego ostatnio w tajemniczych okolicznościach znikają zwłoki. Drodzy Zmarli to trudny scenariusz, który zagwarantuje Wam wiele niezapomnianych doświadczeń.

Wyparte wspomnienia

Drugi z zestawów wprowadza do gry elementy z obu rozszerzeń do pierwszej edycji „Posiadłości Szaleństwa”. Z dodatków „Zakazana Alchemia” i „Zew Dziczy” do „Wypartych wspomnień” trafiło wszystkich ośmiu badaczy, piętnaście plastikowych figurek potworów i siedemnaście dwustronnych kafelków mapy.

Dodanie „Wypartych wspomnień” do aplikacji odblokowuje scenariusz „Kult ze Strażniczego Wzgórza”. Jest to pozornie klasyczna opowieść o kultystach w małym miasteczku. Jednak czy na pewno? Co planuje tajemniczy kult i czy uda Wam się pokrzyżować jego plany?

Znane twarze – nowe tajemnice

„Powracające koszmary” i „Wyparte wspomnienia” trafią do sklepów jeszcze w tym roku! Będziemy aktualizować listę nowości wydawniczych, jak tylko przybliżona data premiery zostanie ustalona. Tymczasem przywdziewamy rytualne szaty i wracamy do siedziby Loży Srebrnego Świtu…

 mad21 sample