Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Nowości ze świata Pokemonów

 

Na ostatniej konferencji The Pokemon Company zaprezentowano światu nowe tytuły, które ukażą się na smartfonach i Nintendo Switch. Jesteście ciekawi co szykują nam twórcy?

Ósma generacja Pokemon na Switchach pojawi się w 2019 roku, tak wynika z pierwszej zapowiedzi twórców. Więcej szczegółów na ten temat mamy poznać w późniejszym terminie, ale dla użytkowników Nintendo Switch przygotowano dwa nowe tytuły, które zadebiutują w listopadzie 2018 roku.

Są to „Pokémon: Lets Go, Pikachu!” oraz „Pokémon: Lets Go, Eevee!”, które mają przyciągnąć graczy, którzy z Pokemonami mieli styczność jedynie dzięki mobilnemu „Pokemon Go”. W tytułach ma być ten sam system łapania stworków, co w „Pokemon Go”, jednak walka będzie odbywać się w trybie charakterystycznym dla tytułów z konsoli Nintendo. Dodatkowo te tytuły umożliwią graczom transfer pokemonów złapanych przez graczy w „Pokemon Go”. Twórcy szykują również nowy kontroler w kształcie Pokeballa. Poniżej możecie zobaczyć oficjalny zwiastun obu gier: 

Czwartą z nowości zapowiedzianych podczas konferencji jest „Pokemon Quest”, darmowa gra z mikropłatnościami, która jest już dostępna do pobrania w wersji na Nintendo Switch, a za miesiąc zadebiutuje w wydaniu na Androida i iOS. Charakteryzuje się zupełnie nowym stylem rozgrywki i kształtem graficznym: