Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Nowy gameplay z Mass Effect: Andromeda!

W trakcie konferencji Sony, na której multimedialny gigant zaprezentował mocniejszą wersję konsoli PlayStation 4, mieliśmy okazję zobaczyć nowy fragment rozgrywki z „Mass Effect: Andromeda”, w dodatku w rozdzielczości 4K.

Jeśli jednak spodziewaliście się fajerwerków graficznych, raczej ich tu nie znajdziecie – widzimy głównie bohatera spokojnie przemierzającego ubogi kolorystycznie podziemny kompleks i dopiero w ostatnich sekundach pojawia się nieco akcji.

Jak na fragment gry, w której ważną rolę odgrywać ma eksploracja nowej galaktyki, oglądanie futurystycznej wersji śląskich kopalni jest jednak trochę rozczarowujące Warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Wraz ze zmianą silnika na Frostbite w końcu otrzymamy możliwość swobodnego skakania i wbudowany w pancerz jetpack. Nie brakuje też widocznych osłon, więc walka nie powinna się znacząco różnić od tej pokazanej w poprzednich częściach. Widzimy także jak bohater skanuje obcą roślinę – być może ten element będzie odgrywał większą rolę, podobną do zbierania surowców, znanego z wcześniejszych gier z serii (na pewno nie będzie to nudniejsze niż w „No Man’s Sky”).

W rozmowie na końcu bohaterowie poruszają temat skarbców rozsianych po różnych planetach i prawdopodobnie ich odnalezienie będzie jednym z głównych punktów fabuły. „Mass Effect: Andromeda” ukaże się w marcu przyszłego roku na PC, PlayStation 4 (zwykłe oraz Pro) i Xbox One.