Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Obiecał Wiedźmina, zgarnął miliony

25 maja 2021 roku równocześnie na Kickstarterze i Zagramw.to wystartowała kampania crowdfundingowa, mająca na celu ufundowanie planoszowej gry „Wiedźmin: Stary Świat”. Cała akcja w krótkim czasie zdołała zebrać kilka milionów złotych, obecnie kilkanaście, choć licznik wciąż nalicza nowe wpłaty. A to dopiero pierwsze dni kampanii.

Recenzent i projektant gier planszowych, współzałożyciel poznańskiego wydawnictwa Go On Board i platformy crowdfundingowej Zagramw.to Łukasz Woźniak dopiero co wystartował z kampanią swojej nowej gry, a zdołał już pobić swoje wcześniejsze rekordy oraz stał się obecnie najpopularniejszą inicjatywą na kosmopolitycznym Kickstarterze.

„Wiedźmin: Stary Świat” powstał we współpracy ze studiem CD Projekt RED, które pomagało w rozwoju i projektowaniu projektu. Obecnie bierze aktywny udział w trwającej kampanii.

Podczas trwającej zbiórki odblokowywane są cele, które wprowadzają do rozgrywki nowe mechaniki, komponenty i warianty. Oznacza to, że zawartość podstawowa zostaje poszerzana o liczne suplementy, w niektórych przypadkach dostępne dla wspierających elementy znajdą się później w osobno płatnych dodatkach.

„Wiedźmin: Stary Świat” dostępna jest w wersji standardowej oraz deluxe. „Bogatsza” zawiera w sobie plastikowe modele potworów, występujących w tym świecie i stających na drodze wiedźminów, w których wcielają się gracze.

 

Wiedźmin: Stary Świat