Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Odcienie noir

W marcu pojawi się wreszcie pierwsze pudełkowe rozszerzenie do “Kronik Zbrodni”, czyli “Noir”, zabierające tym razem graczów w ciemnym, mglisty świat przestępstw rodem ze złotej ery Hollywood. Za projekt odpowiedzialni są: autor podstawki, David Cicurel oraz Stéphane Anquetil.

Dodatek wymaga standardowej wersji gry i specjalnej aplikacji mobilnej. W rozgrywce udział może wziąć od 1 do 4 graczów (choć w tym tytule to trochę umowna liczba), którzy w kooperacji lub pojedynkę (solo) podejmą się rozwikłania zagadek. Rozegranie jednego scenariusza trwa przeciętnie w granicach godziny, ale ten czas w niektórych sytuacjach i scenariuszach czasem ulega wydłużeniu – nie powinien jednak przekroczyć stu dwudziestu minut.

Sugerowana cena detaliczna pudełka wedle zapewnień wyniesie 89,99 PLN. Polska edycja trafi do graczy za sprawą Fox Games.

Ilustracje do tego rozszerzenia opracowali Katarzyna Kosobucka, Matijos Gebreselassie i Mateusz Komada.

“Noir” to rozszerzenie do gry “Kroniki” Zbrodni, które przeniesie cię w do niezwykłego Los Angeles. Nie będzie to jednak sielanka jak z filmu, a miejsce w którego cieniu kryją się liczne skandale, skorumpowane organy ścigania, szantaże, a nawet morderstwa.

Dodatek zawiera 4 NOWE SCENARIUSZE, karty postaci, dowodów, lokacji, a także karty akcji, które wprowadzają możliwość niekonwencjonalnego zachowania. Możesz ich użyć w dowolnej chwili do szpiegowania, przekupienia lub zastraszenia kogoś, a nawet do włamania się!

Czy odważysz się podjąć ryzyko i rozwikłasz wszystkie sprawy?