Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Orki zombie nadchodzą!

Wydawnictwo Portal Games na Portalconie potwierdziło, że seria „Zombicide” będzie kontynuowana, a pierwszą pełnoprawną grą pod szyldem cyklu będzie „Zielona Horda”, czyli postapokalipsa fantasy, gdzie głównym wrogiem jest horda orków cierpiąca na niedobór inteligencji i… ludzkiego mózgu!

W „Zombicide: Zielonej Hordzie” tym razem graczom przyjdzie zatrzymać apokalipsę zombie-orków i zombie-goblinów, lecz to nie jedyna zmiana, jaka będzie miała miejsce w nowej odsłonie cyklu. W grze pojawi się między innymi grywalna katapulta, dzięki niej będzie można eliminować większe skupiska wrogów. Ponadto, przeciwnicy będą mocniejsi i wcale często ich ciosy zadają nam niemały uszczerbek, dlatego lepiej zachować ostrożność. Grający dodatkowo dostaną opcję stawiania blokad, co ułatwi odcięcie napierających na bohaterów zombie. No i mechanika żywopłotów oraz kanałów, które inspirują i wymagają nowych taktyk – na graczy czeka więc w „Zielonej Hordzie” znacznie więcej niż tylko otoczka, choć ta robi niemałe wrażenie.

„Zielona Horda” to kooperacyjna gra przygodowa przeznaczona dla 1 do 6 śmiałków – autonomiczna w rozgrywce, ale i kompatybilna z „Czarną Plagą”. W grający wcielają się w tytule w role quasi-średniowiecznych śmiałków i stają naprzeciw inwazji żywych trupów (orków). Bohaterowie na swojej drodze natkną się na rozmaite bronie, nauczą się czarów i zdobędą doświadczenie, które ich wzmocni.

Gra planowo ma ukazać się w marcu.

Następca „Czarnej Plagi” nadchodzi! „Zombicide: Zielona Horda” to brutalna rozgrywka w świecie średniowiecznego fantasy, które tym razem pełne jest zainfekowanych orków i goblinów. Zielone zagrożenie jest nie tylko silniejsze, ale też potrafi gromadzić się w masywną hordę! „Zombicide: Zielona Horda” to kooperacyjna gra o przetrwaniu do sześciu graczy w świecie pełnym nieumarłych przeciwników!

Orkowie i ludzie nigdy nie mieli łatwych relacji. Pogranicze między obiema grupami było regularnym miejscem konfliktu, ponieważ obie strony miałyby wtargnąć na terytorium drugiej strony. Ale coś nowego przetoczyło się przez granicę. Ci, którzy przeżyli plagę zombie, będą mieć cały szereg nowych problemów, z którymi będą musieli sobie poradzić, jeśli będą chcieli dalej przetrwać.

„Zombicide: Zielona Horda” to samodzielna kontynuacja serii „Zombicide: Czarna Plaga”. W nim gracze pracują wspólnie, przyjmując rolę Ocalonych z wybuchu zombie. W każdym scenariuszu kampanii mają różne cele do zrealizowania i muszą wykorzystywać nowe strategie w pokonywaniu tego potężnego, nowego, zielonego zagrożenia. Zombie orkowie uderzają mocniej niż ludzka odmiana i zawsze pojawia się groźba, że cała horda zombie zostanie natychmiast uwolniona na planszy. Jest to wyzwanie, przed którym ludzkość nigdy nie stanęła. Kto przetrwa i co z nich zostanie?

Zawartość
9 dwustronnych kafelków
6 miniatur i kart postaci Ocalałych
65 miniatur Orków Zombie
katapulta
48 znaczników
6 kolorowych podstawek Ocalałych
6 plansz Ocalałych
133 karty
68 żetonów
6 kostek
instrukcja