Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Oryginalny StarCraft dostępny bezpłatnie

 

Ikoniczna gra z gatunku RTS jest do pobrania za darmo na komputery Windows i Mac, wraz z pierwszym od ośmiu lat patchem. Dodatkowo Blizzard przypomina o szykowanej odświeżonej wersji gry w jakości 4K.

Pełne wydanie gry „StarCraft” z dodatkiem „Brood War” możecie pobrać ze strony starcraft.com Program instalacyjny trzeba uruchomić z trybu administratora.

Patch „StarCrafta” obejmuje wsparcie dla systemów Windows 7, 8.1 i 10, ale głównym udogodnieniem jest fakt, że w pierwszą odsłonę „StarCrafta” możemy zagrać w oknie i poza opcją definiowania własnych skrótów klawiszowych, wprowadzono także tryb obserwatora. Pełną listę wprowadzonych zmian możecie znaleźć na oficjalnej stornie starcraft.com

Przypominamy również, że Blizzard ma w planach wypuszczenie „StarCraft Remastered”, która zaoferuje graczom rozgrywkę w rozdzielczości 4K, filmowe wstawki w 1080p, ulepszoną ścieżkę dźwiękową, a także komiksowe prologi i wprowadzenia w misjach fabularnych. Blizzard zapewnia, że wszystkie aspekty, które uczyniły „StarCrafta” tak popularnym, zostaną wiernie przeniesione. Odnowiona wersja obejmie zarówno podstawkę RTS-a, jak i dodatek „Brood War”. Poniżej oficjalna zapowiedź odświeżonej wersji „StarCrafta”, która ma pojawić się w te wakacje, choć nie podano oficjalnej daty premiery.