Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Osadnictwo Północy

Na tegorocznym Portalconie Ignacy Trzewiczek ogłosił, że w ramach “Osadników” wystartują dwie nowe linie – jedną z nich będą “Królestwa Północy”, pozwalające graczom cieszyć się trzema zupełnie nowymi frakcjami.

Gra przeznaczona jest dla dwóch do czterech graczów, ale w pudełku znajduje się sześć zbalansowanych, odmiennych talii – po dwie na każdą z trzech frakcji: Szkotów, Inuitów i Nordów. Nowa karcianka rozgrywa się co prawda w popularnym świecie “Osadników”, ale to w pełni samodzielny tytuł, który zapewne doczeka się rozszerzeń – dzięki czemu podstawowa wersja gry, podobnie jak pierwotni “Osadnicy: Narodziny Imperium”, rozrosną się i pozwolą tworzyć jeszcze ciekawsze kombinacje.

“Osadnicy: Królestwa Północy” to zupełnie nowa, niezależna gra karciana osadzona w świecie Osadników! Tym razem autor gry, Ignacy Trzewiczek, zaprasza Cię na daleką północ, którą zamieszkują trzy zupełnie różne frakcje: Szkoci, Inuici i Wikingowie. Przyjmij rolę przywódcy jednego z nich, aby stworzyć najwspanialsze królestwo pod słońcem!

Ale wybór frakcji to nie wszystko – każda z nich posiada dwie unikatowe talie, które oferują zupełnie inny styl rozgrywki! Dzięki temu w Królestwa Północy może grać do czterech graczy. Nie musisz modyfikować swojej talii – pudełko zawiera 6 gotowych do użycia talii.

Rozbudowuj swoją gospodarkę, utrudniaj życie przeciwnikom i walcz o panowanie na północy. Poznaj nowe mechaniki i podejście do rozgrywki w Osadników. Czy uda Ci się stworzyć najprężniej działającą cywilizację w “Osadnikach: Królestwach Północy”?