Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Osadnicy: Wykreślane Imperium

Wydawnictwo Portal Games wystartowało z przedsprzedażą nowej gry Ignacego Trzewiczka, umiejscowioną w popularnym świecie „Osadników”, tyle tylko, że nowa gra korzysta z zupełnie innego aparatu mechanik.

Zmęczeni nieustannymi wojnami na swoich rodzinnych ziemiach osadnicy wyruszyli w drogę w poszukiwaniu spokojniejszej krainy. Zbudują nowe domy, obsieją nowe pola i rozpoczną zupełnie nowy rozdział w swoim życiu.

„OSADNICY: WYKREŚLANE IMPERIUM” to gra, w której gracze zarządzają swoimi zasobami rozbudowując swoją osadę o nowe specjalne budynki oraz o mury, nowe pola i chaty. Rozgrywka trwa 10 rund, a gracz, który zdoła najlepiej rozwinąć swoje małe imperium, zdobędzie najwięcej punktów zwycięstwa i zostanie zwycięzcą!

Wydawnictwo w przedsprzedaży oferuję grę „Osadnicy: Wykreślane Imperium” wraz z dodatkowymi dwoma zestawami arkuszy – jeden kompletny zestaw arkuszy Wioski dla TRYBU PRZYGODOWEGO oraz drugi zestaw arkuszy Imperium wykorzystywanych podczas gry w każdym trybie!

Jak grać?

Rozegrasz 10 rund, z których każdą rozpoczniesz od rzucenia trzema kośćmi surowców i jedną kostką robotników, aby stworzyć wspólną pulę zasobów. Następnie wybierzesz żeton Przysług, który zapewni twojemu Imperium nadzwyczajną korzyść. Wreszcie przejdziesz do fazy Rozwoju Imperium, podczas której będziesz zbierać, budować, tworzyć konstrukcje i wymyślać ciekawe kombinacje z dostępnych ci zasobów. Wraz z końcem gry wystarczy, że podsumujesz zdobyte punkty zwycięstwa, aby określić swój końcowy wynik!

W „Osadnikach: Wykreślanym Imperium” występują dwa tryby rozgrywki – tryb Rywalizacji (dla 2 – 4 graczy) i tryb Przygodowy dla pojedynczego gracza.

W trybie Rywalizacji wszyscy gracze otrzymują taki sam arkusz Wioski i rywalizują ze sobą, aby ustalić, kto jest w stanie uzyskać jak najwięcej punktów.

Tryb przygodowy jest zaprojektowany z myślą o rozgrywkach solo i wykorzystuje zasady zaawansowane. Każdy arkusz jest inny, tak więc gracz będzie musiał dostosować odpowiednio swoją strategię, aby zdobyć jak największą liczbę punktów.

Gra będzie miała swoją prapremierę podczas UK Game Expo 31 maja.

Oficjalna premiera gry odbędzie się 19 czerwca 2019 (wersji Polskiej i Angielskiej). Wysyłka egzemplarzy przedsprzedażowych rozpocznie się w czerwcu.

Przedsprzedaż potrwa do premiery gry.

Osadnicy: Wykreślane Imperium” to gra osadzona w tym samym uniwersum, co gra karciana „Osadnicy: Narodziny Imperium” oraz „Osadnicy: Królestwa Północy”. Połącz siły ze swoimi ulubionymi frakcjami i odkryj na nowo zabawne i uroczo ilustrowane lokacje, takie jak Fabryka wielkobrodego Atlantydów, Strzeżona Drewutnia Rzymian, czy Aztecki Kalendarz!