Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Ostatni tydzień chwały!

Jeszcze tylko tydzień został, aby zapisać się do najbardziej ekscytującego planszowego turnieju na kopie. „Glory”, która zdołała ufundować się w niezwykle szybkim czasie i odblokowano dla wspierających całkiem sporą zawartość dodatkową, będzie dostępna w kampanii tylko przez kilka najbliższych dni.

Ale czy naprawdę w „Glory” warto grać i co ważniejsze, czy warto mieć własny egzemplarz na podorędziu? Umówmy się, to nie gra dla osób lubiących proste, szybkie imprezówki, to gra, która wymaga strategii i taktyki, która stara się w trakcie rozgrywki ukazać odrobinę historii, lecz przede wszystkim pozwala odczuć wielką satysfakcję. To tytuł do delektowania się partią, a nie zabicia czasu…

Kampania!

W “Glory” wcielasz się w rolę młodego rycerzem, którego jedynym celem jest zdobycie sławy i chwały. W twoim przypadku jedyną możliwością są serie turniejów, przygód i pojedynków. Podczas każdej tury będziesz musiał przeznaczyć swój cenny czas na różne akcje, pomagające w zwiększeniu szans na wygraną – czeka na ciebie więc nie tylko trening i walka turniejowa, ale i modlitwa, pozyskiwanie wpływowych sojuszników czy zabawa w najemnika. Oprócz tego będziesz mógł pozyskać łupy albo odwiedzać panią swego serca, a wszystko po to, aby zostać mistrzem i najsławniejszym rycerzem piętnastowiecznej Europy.

“Glory” to klasyczna eurogra zaprojektowana przez dwóch rekonstruktorów średniowiecza, którzy chcą opowiedzieć historię o życiu rycerza w języku gry planszowej. W grze zobaczycie fazę przygotwań w mechanice worker placement, turnieje między graczami (opcjonalnie) i innymi rycerzami, ponadto pojedynki, w których szczęście jest mniej ważne niż łaska Boża.