Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Ostatni dzień Cthulhu

Jeszcze tylko dziś do 23:59 można wesprzeć najgłośniejszą kampanie crowdfundingową siódmej edycji RPG-a „Zewu Cthulhu”. Udało się na obecną chwilę uzbierać niemal milion złotych, co sprawia, że każdy wspierający otrzyma bardzo mocno poszerzone wydanie.

“Zew Cthulhu” to kultowa gra fabularna, która niedługo doczeka się nowego, wyjątkowego i, dzięki pomocy wspierających, mocno poszerzonego wydania. Szaleństwo, niezwykła mitologia H.P. Lovecrafta oraz czające się na każdym kroku przygody to zabawa niepozwalająca oderwać się od świata wyobraźni ani na sekundę. A wszystko oczywiście w gronie znajomych, od teraz Badaczy Tajemnic, stających ramię w ramię, aby pokonać bluźnierczą potęgę Przedwiecznych i ich wyznawców oraz przekroczyć bariery rzeczywistości! Odważycie się wciągnąć w nieznany świat i odkryć, co kryje się po drugiej stronie grozy?

Siódma edycja “Zewu Cthulhu” to gra fabularna (RPG), gdzie jeden z graczy wciela się w rolę Strażnika Tajemnic, narratora opowiadającego historię i budującego nastrój. Pozostali gracze wcielają się zaś w Badaczy Tajemnic, a ich zadanie wcale nie będą proste, zagadki i starcia to tylko część tego, co stanie na ich drodze. Jednak nie mogą się poddać, bowiem mroczne siły czekają na choćby cień słabości, żeby przejąć kontrolę nad całym światem.

Jako że projekt ma charakter współfinansowania, to oprócz głównego zadania – ufundowania wydania podstawowego “Zewu Cthulhu” – cała akcja ma szereg dodatkowych celów, które rozszerzają elementarny pakiet wspierającego bez dodatkowych opłat z jego strony, ale także pozwalają nowym zainteresowanym włączyć się do zbiórki, co obecnie pozwoli im uzyskać bardzo mocno wzbogacony zestaw. Istnieje także możliwość dokupienia bonusowych scenariuszy i komponentów, choć w niektórych przypadkach są one dostępne jako dodatek w konkretnym pakiecie – na ten moment pozostały do wyboru trzy pakiety: Księga Strażnika, Zestaw Strażnika i Zestaw Premium.