Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Ostatnia prosta Feudum

Jeszcze tylko jeden dzień pozostał, aby wesprzeć polską edycję “Feudum” Marka Swansona i zyskać trzynaście ekskluzywnych dodatków, które dostępne są wyłącznie w ramach programu współfinansowania na platformie zagramw.to. Obecnie twórcom udało się zebrać ponad 250% środków potrzebnych do ufundowania tytułu.

Strona kampanii

Wraz ze swoją świtą zostajecie niesprawiedliwie wygnani i pozbawieni dosłownie wszystkiego. Do twojej dyspozycji pozostało jedynie kilka szylingów i resztki z królewskiej uczty. Nic jednak nie jest w stanie Cię złamać, a więc wyruszyłeś w podróż do bardzo dziwnej krainy, by tam odzyskać utracony honor. Królewna Ania ma cię już na oku, a więc musisz zacząć wspinać się po szczeblach sławy i chwały. Zajmiesz się uprawą ziemi, będziesz walczył jak rycerz, czy pokusisz się o zdobycie latyfundii? Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiesz, wiedz, że życie w czasach średniowiecza to nie bajka. Ciężko o żyzne ziemie i żywność, a co gorsza potężne stwory mają ochotę na przekąskę. Nie trać nadziei, ponieważ jeśli tylko uda Ci się przejąć tutejsze gildie, to zostaniesz okrzyknięty najbardziej zaszczytną osobistością.

Bogata zawartość gry

Feudum to dopracowana w każdym szczególe mechanika,
którą wspierają wspaniale wykonane elementy gry oraz magiczne ilustracje.

Plansza

Ogromna rozkładana plansza, na której toczy się rozgrywka.


Karty Akcji

55 kart akcji po 11 dla każdego z 5 graczy.


Karty Królewskich Edyktów

Zestaw 16 kart królewskich edyktów.


Znaczniki Regionów

24 znaczniki regionów i majątków.


Znaczniki Graczy

Zestaw znaczników graczy w 5 kolorach składający się z 3 kości K6, kilkudziesięciu drewnianych znaczników oraz tekturowego żetonu sakiewki.


Żetony Lokacji

Zestaw 44 dysków lokacji podzielonych na kilka typów (miasta, gospodarstwa, posterunki, lenna).


Znaczniki Zasobów

Drewniane znaczniki zasobów takich jak siarka, saletra, żelazo, drewno i żywność. Łącznie 170 znaczników.


Wehikuły

9 znaczników wehikułów – morskich statków, łodzi podwodnych oraz statków powietrznych.


Dodatkowe Znaczniki

Zestaw znaczników królewskich pieczęci, różańca oraz znaczników tarczy strzeleckich.


Znaczniki Specjalne

Drewniany znacznik pierwszego gracza, drewniany znacznik aktualnej epoki oraz drewniana kość postępu.


Srebrne i złote szylingi

Zestaw 50 znaczników monet: 43 srebrnych jedynek i 7 złotych piątek.


Figurki potworów

Świetnie wykonane figuki – behemota oraz węża morskiego.


Instrukcja oraz Pomoc Gracza

Instrukcja w języku polskim wraz z dwustronnymi kartami pomocy dla wszystkich graczy.

Feudum (z łaciny lenna) to ekonomiczno-strategiczna gra z elementami przygodowymi dla 2-5 graczy. Jest ona osadzona w specyficznym świecie nawiązującym do średniowiecza. Jej mechanika to prawdziwy kolaż popularnych mechanizmów takich jak: “programowanie akcji”, “kontrola obszarów”, “zarządzanie ręką” i “ekonomiczny ekosystem”. Dysponując wieloma strategiami, gracze optymalizują cztery akcje na turę, aby zdobyć jak najwięcej punktów zwycięstwa w pięciu epokach.

Każdy gracz kontroluje kilka średniowiecznych postaci, które wędrują po wsiach, uprawiając farmy, opodatkowując miasta i zbierając placówki, by zdobyć władzę.

Ale to tylko wierzchołek rogu behemota! Będziesz także rywalizować o zdobycie upragnionych feudów, które zwiększą twój status w jednej z sześciu gildii. Ale strzeż się! Właściciele Feudum muszą oddać hołd królowi przez służbę wojskową lub stawić czoła oskarżeniu o nielojalność.

Będąc członkiem gildii, będziesz sumiennie odgrywał rolę w cyklu gospodarczym, w którym rolnik wysyła towary do kupca, który wyposaża alchemika, który wynajduje proch, którym uzbrajasz rycerzy, i tak dalej.

Jeśli mądrze prowadzisz gildie, utrzymujesz kontrolę nad kluczowymi lokalizacjami i dostosujesz się najlepiej do zmieniających się wydarzeń, odniesiesz sukces. O ile, oczywiście, nie umrzesz z głodu, nie zginiesz w pysku węża morskiego lub nie popadniesz w niezdrowe zainteresowanie sfermentowanymi winogronami. Niech żyje król!