Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Ostatnie dni Hard City

 

Na Kickstarterze dobiega końca akcja współfinansowania „Hard City” od Hexy Studio, która co prawda odniosła sukces i wydanie gry to już kwestia czasu, ale wciąż można wesprzeć projekt i wzbogacić finalne pudełko o kilka dodatkowych komponentów. Gra dostępna jest także w wersji polskiej, więc i to nie powinno być przeszkodą dla niepewnych graczy – kto jeszcze ma wątpliwości niech odrzuci je na bok, bowiem tytuł naprawdę daję dużo frajdy, a jak dobrze pójdzie będzie jej jeszcze więcej (na odblokowanie czeka więcej przeciwników, nowi bohaterowie obrońców miasta czy mechanika mutacji)!

www.kickstarter.com/projects/hexy/hard-city

„Hard City” to figurkowa gra planszowa przeznaczona dla 2 do 5 graczy, w której uczestnicy wcielają się w role odważnych funkcjonariuszy Policji Hard City, a jedna w ich przeciwnika, Doktora Zero, sterującego hordami mutantów, mającymi obezwładnić i zdobyć władze na ulicach neonowego miasta. Obie strony korzystają z asymetrycznych umiejętności i zestawu broni.

Wszystko zostało utrzymane w estetyce neonowych lat 80. i tego, co serwowało amerykańskie kino akcji w tamtych czasach, włącznie z osobliwymi obrazami grozy, nurtem żywych trupów bądź znamienitą „Akademią Policyjną” – i każdy z tych elementów mniej lub bardziej będzie można odnaleźć w pudełku z grą. Jednak piękne wykonanie to nie tylko warstwa graficzna, bowiem jakość figurek i ich modelowe warianty również robią oszałamiające wrażenie – wystarczy spojrzeć choć raz, żeby wiedzieć, że nie trafiło się na krap.

2

Trzeba pamiętać, że w połowie to gra kooperacyjna, acz z niemałą asymetrycznością. Jeden z graczy musi wcielić się w szalonego naukowca i za pomocą zupełnie innych możliwości siać strach na ulicach tytułowego miasta i w szeregach pączkożernychgliniarzy. Dlatego że jest sam, otrzymuje nie tylko unikatowe ruchy, ale także zestaw kart Chaosu, które z pewnością urozmaicą rozgrywkę. W grze istotną rolę odgrywają scenariusze, więc można się nastroić również na przygodę – szczególnie, że każda z misji nie będzie polegała wyłącznie na zmienionym układzie i wyeliminowaniu przeciwników, tylko na różnych zmiennych punktach do wykonania. Choć i sama rozwałka powinna przynieść wiele przyjemności.

6

 

7

 

8

 

9

 

10