Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Pełny zwiastun Star Wars Battlefront II

 

Kiedy “Przebudzenie Mocy” przywróciło gwiezdną sagę na ekrany, franczyza rozprzestrzeniła się na wszystkie media – od komiksów po gry wideo. Rezultatem jest wielki powrót jednej z najpopularniejszych gier wideo z odległej galaktyki, czyli “Star Wars: Battlefront”.

“Star Wars: Battlefront” odniósł sukces jeszcze przed premierą “Przebudzenia Mocy”, ale dla wielu fanów dużym rozczarowaniem okazał się brak trybu kampanii, oraz kiepskie gameplaye, które pokazywały tylko grę z perspektywy żołnierza piechoty i pilota statku kosmicznego. Wygląda na to, że wszystkie tego typu problemy zostaną rozwiązane przy okazji premiery drugiej części gry.

Poniżej możecie obejrzeć pełen zwiastun (niedawno wyciekł krótki teaser, który miał zadebiutować na Star Wars Celebration – w pełnej wersji jest dużo więcej szczegółów):

Tryb kampanii

Najlepszą wiadomością dla graczy jest z pewnością wprowadzenie w rozgrywce trybu kampanii dla gracza samodzielnego. Gracz wcieli się w postać kobiety-żołnierza Imperium imieniem Iden Versio (Janina Gavankar), lidera elitarnej grupy o nazwie Inferno Squad. Formacja pojawi się także w książce, której premiera odbędzie się tego lata.

Iden Versio to postać wychowana na Imperialnych wartościach i całe życie szpikowana propagandą. Wychowywała się na planecie Vardos, poniekąd wylęgarni imperialnych rekrutów. Inferno Squad to specjalny oddział, który w wyniku zniszczenia drugiej Gwiazdy Śmierci znajduje się w nieprzewidzianych okolicznościach.

Fabuła kampanii opowie o losach Iden i jej latającego droida-pomocnika oraz jej zespołu, który będzie starał się pokonać Imperatora i przejąć kontrolę w galaktyce podczas 30-dniowej przerwy w wydarzeniach z “Powrotu Jedi” i “Przebudzenia Mocy”.

Chociaż Iden będzie główną postacią kampanii, wciąż będziecie mieć szansę wcielić się w ikonę gwiezdnej sagi- Luke’a Skywalkera oraz nową postać w grze, czyli Kylo Rena.

star wars battlefront2 top

Nowe i ulepszone bitwy multiplayer

Kolejną nowością jest możliwość brania udziału w wielkich, 40-osobowych bitwach rozgrywających się w różnych lokacjach rozsianych po galaktyce. Pojawią się postacie, statki i lokacje z prequeli, oryginalnej sagi i sequeli, a także elementy “Wojen Klonów”.

Wśród nowych elementów rozgrywki zaprezentowane zostaną kolejne pojazdy z przestrzeni kosmicznej i działające na lądzie, ale trzeba będzie odblokowywać je za pomocą osiągnięć.

Jako żołnierze gracze będą mogli personalizować i udoskonalać swoje bronie, zdolności i inne parametry. W trybie multiplayer pojawią się klasy, które pozwolą na większe zróżnicowanie broni i umiejętności.

Najbardziej ikoniczne grywalne postaci również będą mogły podlegać modyfikacjom. W grze pojawią się na pewno Luke Skywalker, Kylo Ren, Rey, Yoda i Darth Maul.

Gra pojawi się na PlayStation 4, Windows PC i Xbox One już 17 listopada.