Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

PETA z kampanią przeciwko futrom w grach

Organizacja PETA często budzi kontrowersje. Jedni uwielbiają ich za stawanie w obronie zwierząt, inni krytykują za zagrania polityczne. Ostatnio zaś PETA jest na językach, ponieważ zainteresowała się futrami… istniejącymi tylko w wirtualnej rzeczywistości.

Hasło „Lepiej nago niż w futrze” głosiła w ramach kampanii PETA m.in. Joanna Krupa, pozując do zdjęć… zgodnych z opisem. Ale tym razem nie chodzi o futra z norek czy soboli, a ze świata Warhammera.

Od potężnego Lemana Russa i Horusa Lupercal do Wojowników Chaosu i Sióstr Ciszy, Warhammer oferuje mnóstwo bohaterów, którzy noszą ubrania przypominające skóry zwierzęce. Te zaś po prostu nic nie wnoszą do gry. Zaprawieni w bojach wojownicy słyną z męstwa, ale noszą skóry martwych zwierząt, które nie dodają im żadnych umiejętności. – wydała oświadczenie organizacja.

PETA twierdzi, że popularne i lubiane postaci noszące futra w grze mogą nakłonić młodzież do sięgania po noszenie futer i skór w rzeczywistości. Czy według Was kampania przeciwko futrom w Warhammerze ma sens?