Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Pierwsze informacje o Dawn of War III

 

Od premiery „Dawn of War II” upłynęło już kilka lat. Teraz studia Relic Entertainment i SEGA Europe Ltd. oficjalnie zapowiedziały, że kultowa seria RTS-ów powraca! Co już wiemy na temat „Warhammer 40.000: Dawn of War III”?

Jak na razie niewiele. Nie znamy choćby przybliżonej daty premiery, jednak twórcy zapowiadają, że „Dawn of War III” umożliwi graczom zanurzenie się w brutalnej rzeczywistości galaktycznej wojny, w której poprowadzą elitarne oddziały bohaterów i całe armie ku zwycięstwu lub klęsce.

W oficjalnym zwiastunie studio Relic zaprezentowało niszczycielskie siły Kosmicznych Marines, Eldarów i Orków, pogrążające się w nieskończonym i krwawym konflikcie. Trailer i opis możecie zobaczyć poniżej:

Poznaj koszmar brutalnej galaktycznej wojny w ogólnoświatowym zwiastunie ujawniającym Dawn of War III. Patrz, jak pole bitwy ożywa, aby wkrótce ustąpić miejsca śmierci – oto kosmiczni marines, Eldarzy i orkowie zanurzają się coraz bardziej w mroku niekończącej się wojny.

Z pierwszych informacji od studia Relic wynika, że możemy spodziewać się „epickiego rozmachu” z 1 części połączonego z naciskiem na rozwój umiejętności specjalnych elitarnych bohaterów 2 części „Dawn of War”. Nowością ma być dużo większa niż dotychczas skala gry, nie tylko w rozmiarach mapy i liczebności armii, ale także samych jednostek. Do dyspozycji graczy mają być, oprócz znanych wojsk, również Imperialni Rycerze oraz ich odpowiedniki z pozostałych frakcji.

Co jeszcze szykują dla nas Relic Entertainment i SEGA? Na więcej szczegółów przyjdzie nam jeszcze trochę zaczekać. Być może studia zaprezentuja kolejne materiały na zbliżających się targach E3. Tymczasem zapraszamy Was na oficjalną stronę „Dawn of War”: dawnofwar.com.

Dawn of War III okładka