Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Planszówka This War Of Mine bje rekordy na Kickstarterze!

 

„This War of Mine” od 11 bit studios to jedna z najpopularniejszych gier komputerowych polskiej produkcji, opowiadająca o przetrwaniu w czasie współczesnego konfliktu wojennego. Tymczasem na Kickstarterze wrocławskie studio Awaken Realms, jeden z najbardziej uznanych na światowym rynku twórców akcesoriów do gier, prowadzi kampanię w celu stworzenia „This War Of Mine: The Board Game”. Podstawowy cel, 40.000 funtów, udało się osiągnąć w kilka godzin!

Twórcy „This War Of Mine: The Board Game” kierują swoją ofertę do graczy z całego świata. Przewidują, oprócz angielskiej, 4 wersje językowe gry, jeśli znajdą się chętni na co najmniej 500 egzemplarzy. Teraz z pewnością możemy powiedzieć, że oprócz angielskiej wersji, zagramy także w polską, niemiecką, francuską oraz hiszpańską odsłonę „This War Of Mine: The Board Game”, gdyż zebrane fundusze przekroczyły oczekiwania twórców w kilka godzin. Kampanię wsparło ponad 3000 sponsorów, na kwotę 194.735 funtów! Co w przeliczeniu na złotówki daje ponad 1 mln złotych! A do zakończenia kampanii pozostało jeszcze 2 tygodnie, więc kwota z pewnością jeszcze wzrośnie. Możecie wesprzeć twórców pod tym adresem.

Pomysłodawcami „This War Of Mine: The Board Game” są Michał Oracz, który pracował m.in. przy „Neuroshima Hex” czy „De Profundis” czy planszowej odsłonie przygód Wiedźmina oraz Jakub Wiśniewski, który stworzył scenariusz do gry „Dying Light”.

Cechą wyróżniającą „This War Of Mine: The Board Game” wśród planszówek o bitewnej tematyce jest fakt, że opowiada o okrucieństwie wojny z punktu wiedzenia grupy cywilów, którzy walczą o przetrwanie w środku oblężonego miasta. Twórcy zapowiadają bogactwo dostępnych scenariuszy rozgrywki – na graczy będzie czekać imponująca liczba 1000 przygód! Każda z nich postawi graczy przed trudnym wyborem i wieloma moralnymi dylematami. Piękna oprawa graficzna i dopracowane w każdym szczególe karty, żetony i figurki – całość prezentuje się oszałamiająco! Dodatkowo rozgrywkę będzie umilać dedykowana aplikacja na smartfony ze ścieżką dźwiękową, którą będzie można pobrać w styczniu 2017 roku. Pierwsze pudełka z „This War Of Mine: The Board Game” trafią do graczy w lutym 2017 roku.

TWoM 2

Poniżej możecie zobaczyć opinie o „This War Of Mine: The Board Game” i pierwsze rozgrywki testowe!