Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Podsumowanie konferencji Nintendo na E3

Nintendo w tym roku chyba nikogo spośród fanów nie zaskoczyło – pokazało kilka zwiastunów, podało daty premier niektórych gier i właściwie tyle. Nie zapowiedziano żadnych rewolucji, nowinek sprzętowych lub nowych funkcji w oprogramowaniu.

Najefektowniej wypadł fragment rozgrywki ze „StarFox: Zero”. To jedna z najbardziej dynamicznych gier na całych targach, ale nikogo nie powinno to dziwić – w końcu maczali przy niej palce twórcy „Bayonetty 2”! Premiera już na Gwiazdkę tego roku, oczywiście na Wii U.

Mała niespodzianka od Nintendo na trzydziestolecie Super Mario Bros. Dzięki specjalnym amiibo, będzie można uzyskać szereg nowych możliwości w edytorze Super Mario Maker – premiera 11 września tego roku.

Włóczkowe amiibo z Yoshim pozwoli nam na granie w „Yoshi’s Woolly World”.

Kolejne gry na Wii U, których zwiastuny zobaczyliśmy, można podsumować jednym zdaniem: jeszcze więcej aiimbo do kupienia! Jeśli was to nie przeraża, rzućcie okiem na „Skylanders SuperCharges”, „Animal Crossing: amiibo Festival” i „Mario Tennis: Ultra Smash”.

Fanów Zeldy na pewno ucieszy wieść, że w „The Legend of Zelda: Tri Force Heroes” będziemy mogli grać na 3DS razem z dwoma innymi graczami w trybie kooperacji.

„Mario & Luigi: Paper Jam” pozwoli na zabawę z przechodzeniem postaci pomiędzy dwoma a trzema wymiarami. No i oczywiście zapewni jeszcze większą liczbę włoskich hydraulików na metr kwadratowy niż zwykle.

Ponadto obejrzeliśmy zwiastuny „Animal Crossing: Happy Home Designer”, „Fire Emblem Fates”, „Hyrule Warriors Legends” oraz „Metroid Prime: Federation Force”.