Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Podsumowanie konferencji Ubisoft na E3

Od czasu „Watch_Dogs” i „AC: Unity” staram się podchodzić do informacji przekazywanych przez Ubisoft z bardzo dużym dystansem – później przynajmniej rozczarowanie nie jest tak wielkie. Trzeba jednak przyznać, że nie jest to łatwe, szczególnie po takich konferencjach!

Ubi zapowiedziało kolejną grę dziejącą w uniwersum South Park! „South Park: The Fractured but Whole”, jak zapowiadają Matt Stone i Trey Parker, ma nam pozwolić zagłębić się w odbyt małego chłopca, jego niesamowitą, głęboką historię. Cóż, jeśli jeszcze nie znaliście South Park, poprzednie zdanie powinno wam uzmysłowić z czym będziemy mieć do czynienia. Tym razem za grę odpowiedzialne będzie studio Ubisoft San Francisco, nie Obsydian. W „South Park: The Fractured but Whole” nie będziemy już wcielać się w postaci ze świata fantasy, a w superbohaterów. Niestety nie podano daty premiery.

Zaprezentowano nam też nową markę: „For Honor”. Będzie to gra nastawiona na walkę bronią białą w trybie multiplayer. Po obu stronach znajdzie się czterech herosów (rycerze, wikingowie lub samuraje), których zadaniem będzie zdobyć fortecę przeciwnika i pokonać jego wojowników. System walki wygląda naprawdę ciekawie! Tytuł ukaże się w przyszłym roku na XO, PS4 i PC.

Nie mogło też oczywiście zabraknąć „The Division” – możemy obejrzeć kilkuminutowy fragment rozgrywki ze strefy, w której gracze mogą (ale nie muszą) walczyć pomiędzy sobą. Chętnie zobaczylibyśmy jednak coś mniej wyreżyserowanego…

Ostatnimi czasy gry strategiczne lubią wędrować w kosmos, nie inaczej będzie z „Anno 2205” – gra zadebiutuje już 6 listopada tego roku.

Nowy gameplay z „Rainbow Six: Siege” nagrywany był na żywo, mieliśmy więc okazję zobaczyć jak gra prezentuje się w akcji… I wygląda to naprawdę niesamowicie! Potyczki w sieci staną się niezwykle intensywne, a współpraca będzie konieczna w jeszcze większym stopniu niż w innych tytułach.

Nie zabrakło też oczywiście materiału z „AC: Syndicate” (też macie już dość tej serii?), „Just Dance”, „Trackmania Turbo” czy „The Crew: Wild Run”.

Na koniec Ubi zaskoczyło wszystkich kolejną nową marką: „Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands”, które ma być taktyczną strzelaniną w otwartym świecie. Większość misji będzie można przejść na kilka różnych sposobów, a pomóc mają nam w tym nasi znajomi. Gra stawia na kooperację, ale będzie można przejść ją też w trybie solo.