Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Pojawiło się sporo informacji na temat Mass Effect 4

Bioware po raz kolejny miało pecha i do sieci wyciekła ankieta dotycząca najnowszej część serii Mass Effect – podobna sytuacja miała miejsce przed premierą „Dragon Age: Inquisition” i zawarte w niej dane potwierdziły się. Oczywiście nie znaczy to, że wszystko, co opisał jeden z użytkowników portalu reddit.com znajdzie się w finalnym produkcie, jednak są to pierwsze od dłuższego czasu informacje na temat powstającej produkcji i dla fanów stanowią niezwykle łakomy kąsek.

Historia którą zobaczymy w „Mass Effect 4” nie będzie bezpośrednio powiązana z działaniami komandora Sheparda z klasycznej trylogii. Wcielając się w rolę Odkrywcy, wyruszymy do gromady Heliusa w galaktyce Andromedy, żeby badać, zasiedlać, walczyć, podbijać i tworzyć nowe kolonie dla ludzkości. W tle naszej misji kolonizacyjnej pojawi się tajemnicza rasa obcych zwana Remnant, która w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęła, pozostawiając po sobie jednak wiele artefaktów, które będziemy mogli (i musieli) wykorzystać w trakcie naszej misji. Sam świat gry ma być czterokrotnie większy niż w poprzedniej części!

Rdzeń rozgrywki pozostanie ten sam – ponownie będziemy mieli do czynienia z action RPG (choć mamy nadzieję, że większy nacisk zostanie położony na warstwę RPG), eksplorując galaktykę na naszym statku (niestety nie będzie to już Normandia, a jednostka zwana Tempest), badać planety w ulepszonym Mako i poruszać się po mniejszych lokacjach w trzyosobowej drużynie. W wykonaniu naszej misji pomoże nam siedmiu spotkanych w trakcie gry towarzyszy, których lojalność ponownie będziemy mogli wzmocnić poprzez specjalne misje.

Zachęcone pozytywnymi recenzjami „Dragon Age: Inquisition” Bioware postanowiło pozwolić nam, podobnie jak w przypadku smoczej serii, na rozbudowę naszej własnej siedziby i organizacji – w tym wypadku będzie to dowodzona przez nas kolonia. Twórcy obiecują także większą nieliniowość i rozbudowanie opcji dialogowych poza standardowe „dobry, neutralny/zabawny, zły”. Ponadto w ramach rozgrywki multiplayer w grze pojawi się tryb hordy, który pozwoli nam na podreperowanie naszych finansów w trybie dla jednego gracza.

Oficjalna prezentacja gry powinna nastąpić na targach E3 w czerwcu tego roku. Czekacie?